$300 млрд російського Центробанку, які перебувають на іноземних рахунках, уже зарезервовані для України, – радник президента

0
357

300 мільярдів доларів, які належать Центральному банку Росії і знаходяться на іноземних рахунках, відкладено для України. Кошти з нерухомості, захопленої та проданої за кордоном російськими елітами, також планується перерахувати до Фонду реконструкції України.

Про це в прямому ефірі національного телемарафону повідомив радник президента України Олег Устенко. Його заяву цитує Укрінформ, пише Обозреватель

“У попередньому році ми з вами заробили майже 200 млрд доларів нашого валового внутрішнього продукту – це 2,5 роки життя країни. Але є 300 млрд доларів, які вже зарезервовані для нас, – це кошти від Центрального банку Росії, які перебувають на рахунках за межами РФ і які будуть надходити до нас. Це кошти, які додатково надходитимуть у фонд, які будуть надходити від заарештованого майна російської так званої еліти, яке далі буде продаватися на ринку”, — сказав Устенко.

Радник президента переконав, що схеми реалізації арештованого майна  олігархів росії за кордоном вже розробляються.

“Щодо частини цього майна будуть випущені так звані боргові зобов’язання, бонди… Наприклад, якщо ідеться про футбольний клуб, відомий у Англії, права на який заарештовані, то можна його зараз не продавати. Можна випустити цінні папери, бонди – придбати їх, а вже потім продати цей клуб і повернути кошти бондами. Але кошти від проданих бондів зайдуть у фонд, який формується для відновлення України”, – зауважив радник президента.