Арестович: Чого гріха таїти, “Велика трійка” – Макрон, Шольц і Драґі – їхала вмовляти Зеленського, а в підсумку вийшла з підтримкою України

0
62

Президенти Німеччини, Франції та Італії спочатку планували під час візиту до столиці вмовляти чинного главу держави України  піти на компроміс із країною-агресоркою.

Про це в інтерв’ю засновнику інтернет-видання “ГОРДОН” Дмитрові Гордону розповів радник керівника Офісу президента України Олексій Арестович.

“Останнім прикладом успішності є візит “Великої трійки” плюс президент Румунії. Бо – чого гріха таїти? Вони їхали вмовляти, а в підсумку вийшли із чим? Із підтримкою України. І сказали, що “наше завдання – зробити так, щоб…”, “звісно, усе це закінчиться мирними переговорами” – це правильні слова, їх завжди вимовляють. Але “Україна має диктувати умови” – почути це від [канцлера Німеччини Олафа] Шольца та [президента Франції Еммануеля] Макрона, повірте, це був великий дипломатичний успіх. Я навіть сказав би, що це стратегічна перемога, дипломатична, за масштабом порівнянна з відходом російських військ від Києва, Чернігова та Сум”, – наголосив Арестович.

За його словами, мало хто усвідомлює, наскільки серйозним був цей дипломатичний успіх.

“Тому що звикли мислити категоріями військових перемог, але насправді це найбільша перемога, яка прямо визначить подальший перебіг цієї війни і її результат зокрема. Найбільша перемога”, – резюмував Арестович.