Батько нового заступника глави СБУ Наумюка має паспорт Росії, – “Схеми”

0
139

Батько новопризначеного заступника глави Служби безпеки України має чинний російський паспорт. Мовиться про Сергія Наумюка, якого призначив на посаду Володимир Зеленський.

Про це пише 24 канал, посилаючись на “Схеми”

Журналісти повідомляли про російський паспорт Наумюка ще тоді, коли він був одним з кандидатів на конкурс директора НАБУ. Тоді він спочатку це заперечував, проте згодом під час співбесіди на доброчесність визнав цей факт.

Що відомо про російський паспорт батька Наумюка

Видання зазначило, що батько Сергія Наумюка Анатолій має чинний російський паспорт. Цей факт журналісти підтверджують, посилаючись на чинний витяг з автоматизованої системи “Роспаспорт”, який є у їхньому розпорядженні. Згідно з нею:

  • цей документ батька Наумюка був оформлений у 2015 році у місті Тула;
  • Анатолій Наумюк подав заяву на отримання громадянства, вказавши підставою видачі паспорта – “набуття громадянства Російської Федерації”.

Паспорт батька Сергія НаумюкаРосійський паспорт батька Наумюка

Окрім того, журналістам відомо, що Анатолій Наумюк має індивідуальний податковий номер платника податків в Росії, прив’язаний до його паспорта громадянина Росії. Підтвердження розслідувачі отримали через сайт російської податкової служби.

Батька Сергія Наумюка з СБУ

Згідно з реєстром головного управління з питань міграції міністерства внутрішніх справ Росії, номер паспорта не перебуває у переліку недійсних.

Як Сергій Наумюк коментував цей факт

Сергій Наумюк визнавав під час співбесіди на доброчесність, що його батько й брат отримали російські паспорти “з побутових причин” у 2015 році. Проте пояснював, що пізніше нібито від них відмовились.

Батьки з 1978 року проживали у Луганську. На час окупації кожен вирішував, чи покидати свій дім. Вони залишилися у себе вдома, жили своїм життям і не співпрацювали з окупаційною владою… У 2015 році із певних побутових причин батько і брат були вимушені отримати російські паспорти. Надалі вони від них відмовились,
– говорив Наумюк.

За його словами:

  • брат у 2015 – 2017 роках працював в Москві, далі – переїхав у США;
  • після початку повномасштабного вторгнення батьки виїхали до брата в Сполучені Штати;
  • там батько та брат подали документи у консульство Росії, щоб вийти з громадянства країни-окупанта.

Журналісти у день призначення Сергія Наумюка знову звернулись до нього по коментар, та він відмовився спілкуватись, пославшись на пресслужбу СБУ.