Батьки хворої дитини, отримавши безкоштовну допомогу в Італії, вирішили залишити собі пожертвувані 9 млн

0
17482

В Україні розгорівся скандал зі збору коштів на порятунок дитини, яка страждає на спінальну м’язову атрофію. Батьки зібрали майже 9 мільйонів гривень на дорогу ін’єкцію, яка дуже потрібна маленькій Діані. Проте якимось чином дочку вдалося привезти до Італії, де вона проходила безкоштовне лікування. Але батьки дівчинки вирішили залишити гроші собі, а не перераховувати іншим нещасним дітям.

Гроші зібрані, але дитина отримує укол безкоштовно

Нещодавно Олександр Бекін і Катерина Соляник поділилися приємною новиною: їм вдалося дістатися до Італії і вкололи маленькій Діані дорогий Zolgensma, за оцінками спостерігачів, укол коштував 2 мільйони доларів США, передає ОБОЗРЕВАТЕЛЬ

“Сьогодні в нас радість і щастя. Діанці другий день народження. Укол відбувся в Італії 28 жовтня”, – написали батьки в Instagram.

Батьки Діани повідомили, що зробили укол

Спинальна м’язова атрофія – це генетичне захворювання, при якому багато м’язів поступово атрофуються у дітей.

Пацієнти в такому стаін не можуть ходити, рухатися і навіть ковтати, можуть бути проблеми з диханням. Більше полови діток не доживає до 2-х років

Але препарат Zolgensma може покращити життя та дати зелене світло для того, щоб малюк міг спокійно жити далі. Ціна такого уколу складає близько 2 мільйонів доларів, але в Україні ці ліки не зареєстровані. Тому батькам дітей із СМА потрібно шукати великі суми грошей за дуже короткий час, щоби встигнути зробит укол.

Але й після уколу боротьба за життя дитини не зупиняється, потрібна тривала реабілітація та вживання дуже дорогих ліків.

Катерина з дочкою Діаною

Гроші вирішили не повертати: батьки пояснили свої дії

тому що вони відкрито повідомили, що зібрані майже 9 мільйонів гривень не віддаватимуть іншим. Свої дії вони аргументували тим, що кошти потрібні на реабілітацію

Зокрема, вони писали про приймання сиропу “Рисдиплам”, який (за їхніми підрахунками) може коштувати 150 тисяч євро на рік. Батьки також послалися на те, що потрібно оплачувати перебування в італійській клініці. Проте точних сум, які їм потрібні, молоді батьки назвати не змогли.

Щоправда, пізніше вони написали, що їх неправильно зрозуміли і що нібито частину грошей вони передадуть, але не зараз. Потім навіть заявили, що перерахують 1 мільйон гривень якійсь родині Мотенків. Батьки вирішили зауважити, що гроші на їхні картки перераховували також родичі, друзі та близькі знайомі.

Батьки хворої дитини, отримавши безкоштовну допомогу в Італії, вирішили залишити собі пожертвувані 9 млн