Безробітним українцям роздадуть по 100 тисяч: коли можна не повертати та на що вистачить

0
203

В Україні у 2022 році на безробітних виділять 100 млн.грн. Кожен отримає допомогу до 97 500 грн для відкриття власного бізнесу. Якщо ви найняли двох співробітників з центру зайнятості, ці гроші повертати не потрібно. Однак грошей може не вистачити на відкриття власного бізнесу. 

Про це у коментарі UBR повідомив голова київської Асоціації представників малого та середнього бізнесу Максим Тютюнников. Він вважає, що найчастіше сім’ї, які розраховують на таку допомогу, вже мають умови для відкриття бізнесу, проте офіційно є малозабезпеченими. наприклад, вони мають приміщення чи власне господарство. пише Обозреватель

За підрахунками Тютюнникова, 100 тис. грн не вистачить навіть для малого бізнесу. Наприклад, відкриття невеликої майстерні обійдеться не менше 100 000 лише за обладнання, а також придбати матеріали, орендувати приміщення та придбати меблі. В результаті потрібно близько 200 тис.

“Для того, щоб бізнес працював і розвивався, необхідно напрацювати базу клієнтів, але для цього потрібен час”, – також додає Тютінников. Зазначимо, навіть ті українці, які відкриють власний бізнес та не працевлаштують двох безробітних за напрямком Центру зайнятості, усю суму до бюджету можна не повертати.

За правилами потрібно лише повернути різницю між отриманою сумою та сплаченим податком. Зазначимо також, що в Україні офіційно безробітними є близько 250 тис. осіб. Програма доступна лише для близько 1000 осіб за умови, що кожен отримає максимальну виплату.