Чому не бажано носити кольорові захисні маски: пояснення лікаря

0
1321

Експерт радить віддати перевагу звичайній медичній масці.

Учені стверджують, що носіння масок на 80% зменшує ризик заразитися коронавірусом. Однак віддати перевагу варто звичайній медичній масці, а не популярним нині різнокольоровим маскам.

Справа в тому, що різнокольорові захисні маски можуть викликати небажані шкірні реакції, якщо вони виконані з хімічно забарвленої синтетики.

Про це попередила кандидат медичних наук, лікар-косметолог Олена Морозова, передає Главред.

За її словами, багато людей носять маски чорного кольору. У них міститься барвник, який сам по собі викликає шкірні загострення – наприклад, у атопіків при атопічному дерматиті.

Навіть самі пацієнти скаржаться, що ці маски мають неприємний хімічний запах. Все це може провокувати дерматоз, тому що чорний барвник вкрай алергенний, а якщо маска ще й зроблена з синтетики, то таку маску, звичайно ж, не варто використовувати. Є бавовняні кольорові маски – це одне питання. А якщо це синтетика, незрозуміло, де пофарбована, з малюнком – зовсім інше“, – розповіла лікар.

Морозова нагадала, що тканинні маски необхідно регулярно міняти або ретельно прати.

Особливо у дітей зараз дуже багато кольорових масок. Тут потрібно передусім звертати увагу на виробника і на якість. Якщо дитина довго носить таку маску, не змінюючи і не стираючи, це варіант посилення тяжкості підліткового акне. Потрібно обов’язково стежити за чистотою виробу“, – підкреслила експерт.

Вона нагадала, що найкраще вибирати одноразову медичну маску, яку слід регулярно міняти.