Чи можна йти на цвинтар на “гробки” в період карантину: в МВС дали відповідь

0
1076

Національна поліція України не перешкоджатиме громадянам відвідувати кладовища в поминальні дні, якщо вони не порушуватимуть правил введеного в країні карантину.

“Ми не можемо карати або заборонити людям діяти в межах встановлених правил. Там, де правила порушуватимуться, поліція буде змушена діяти відповідно”, – сказав в ефірі ObozrevatelTV радник міністра внутрішніх справ України Зорян Шкіряк, пише Обозреватель

Він також запевнив, що напередодні Великодня, який християни східного обряду відзначатимуть 19 квітня, в МВС мають намір “продовжувати максимальну просвітницьку роботу”, “керуватися, найперше, превентивними заходами” і “закликати населення України до їхньої особистої відповідальності в умовах протидії коронавірусу”.

Також Шкіряк повідомив про те, що порушників карантину вже почали масово притягати до адміністративної та кримінальної відповідальності. Так, станом на 13 квітня, в Україні складено понад 6 тисяч адміністративних протоколів і порушено понад 50 кримінальних справ.

“Наразі в Україні складено близько 6050 адмінпротоколів, де йдеться про штрафи від 17 до 54 тисяч гривень. Це стосується і персонально громадян, і підприємств, і керівників підприємств”, – повідомив він.

Як пояснив радник міністра, кримінальна відповідальність за порушення карантину передбачена статтею 325 Кримінального кодексу України. В Україні вже порушено 56 кримінальних справ. “У цій кримінальної відповідальності також передбачені штрафи від 17 до 54 тисяч гривень і більше, до 170 тисяч гривень, якщо йдеться про державних службовців”.

Передбачено і ув’язнення. Залежно від тяжкості злочину винний у порушенні карантину може бути позбавлений волі на термін від 3 місяців до 8 років, “якщо йдеться про свідоме зараження громадян”, – пояснив Шкіряк.