Чи можуть окупанти “полізти з усіх боків”? Резніков розповів про загрози для України на найближчі тижні

0
65

Окупанти концентрують свої сили на півдні та сході України. Війська РФ можуть спробувати влаштувати новий наступ саме на цих напрямках, але операції, швидше за все, будуть більш концентрованими й відрізнятимуться від подій 24 лютого 2022 року.

Такою думкою поділився міністр оборони Олексій Резніков в інтерв’ю УП, яке було опубліковане 5 лютого. Журналіст запитав, чи може противник найближчим часом знову “полізти з усіх боків”, на що глава оборонного відомства відповів: “Такого ризику ми не бачимо“, – пише OBOZREVATEL

Резніков під час запису інтерв'ю

Він підтвердив, що в Росії люблять символізм, тому до роковин великої війни ворог може спробувати щось зробити. Але якщо на початку вторгнення окупанти використовували танкові колони, в яких артилерія їхала за БМП і танками, то зараз такої помилки агресор допускати не буде.

“Тактику одночасного захоплення України росіяни спробували в лютому минулого року. Вона не спрацювала… Зараз у них нова тактика – це концентровані, повзучі спроби по трохи, по десять метрів захоплювати, відтісняти, віджимати”, – зазначив міністр.

Він зазначив, що РФ досі не виконала заявлених цілей “спецоперації”, тому “за обстановкою, що спостерігається нашою розвідкою, найбільша концентрація військ противника сьогодні на сході“.

“Ми бачимо, що є певні концентрації, але, наприклад, на Білоруському напрямі нічого надзвичайного не спостерігаємо”, – сказав Резніков. Він наголосив, що ситуація може згодом змінитися. Поки що у РБ зафіксовано до 12 тисяч російських військовослужбовців.

Міністр звернув увагу на заяви ГУР, Генштабу ЗСУ й українських партнерів про те, що спроби наступу окупантів можуть активізуватися на півдні (сухопутні операції на Запорізькому напрямку) і Сході.

Як сказав він, “мрія” загарбників – розширити сухопутний коридор до окупованого Криму.

“Це ризики, які є. Їх треба оцінювати спокійно, але без паніки. Я не хочу, щоб суспільство думало, що “все” – ні”, – наголосив Резніков.