Фронтова світлина українського журналіста потрапила в рейтинг Reuters з найкращих фото 2021 року

0
583

Світлина з фронту журналіста Олександра Клименка потрапила до рейтингу агентства Reuters про кращі фото 2021 року.

У рейтингу тільки 13 знімків, повідомляє Новинарня

На фото віськовий Володимир гладить двох цуценят на позиції ЗСУ в пісках. Світдина зроблена у квітні 2021 року, коли путін зібрав на кордонах України війська.
Знімок увійшов відразу в три розділи кращих фото Reuters.

Сам Клименко так описав свою світлину:

“У квітні 2021 року я фотографував українських солдатів на передовій в очікуванні, коли світ з тривогою спостерігав за великим скупченням російських військ на кордоні країни. Я прибув на цю позицію о 5:15 ранку після того, як її вночі обстріляли проросійські повстанці з самопроголошеної Донецької Народної Республіки (ДНР).
Коли сходило сонце, Вова, солдат на моїй фотографії, показав мені край окопу, куди часто стріляють ворожі снайпери. Коли ми присіли, я помітив, що до Вови біжить цуценя, потім ще одне. Коли він гладив цуценят, я спостерігав, як обличчя Вови змінилося, стало ніжним і задумливим. Вова сказав, що щенята тільки нещодавно народилися і за ними доглядають солдати. «Ми годуємо їх тим, що їмо самі», — сказав він. Військовослужбовцям, які постійно перебувають у такій небезпеці, беззастережна доброта і прихильність тварини можуть нагадати про дім і більш спокійне життя.
Через 20 хвилин ми почули постріл ворожого міномету і втекли в укриття. Через три години після мого відходу з тієї позиції снайпер поранив українського бійця. Ми, журналісти, часто є свідками насильства, руйнувань і смерті, але те, що солдат в окопах демонструє доброту і ніжність до тварин, нагадує мені про добро і людяність у світі”.