“Голота”, “бандерівці”, “сволота”, – у Варшаві судять пенсіонера, який ображає українців у Facebook. ФОТО

0
551

67-річний Анджей Л. обзивав громадян України в публічних дописах у Facebook і відмовився вибачитися, заявивши, що “справу замовили з Києва”. Тепер йому загрожує рік за ґратами.

Про це Цензор.НЕТ повідомляє з посиланням на польську Gazeta Wyborcza.

Анджею Л. – 67 років. Весь вільний час пенсіонер присвячує наповненню та адмініструванню сайту, присвяченого Волинській трагедії. Себе називає “волинянином від плоті і крові”.

Кілька місяців тому Анджея Л. викликали в прокуратуру через допис, який чоловік публікував у Facebook протягом останніх 5 років. Він обзивав українців “сволотою”, “бандерівцями” та “голотою”, ображав колишнього президента України Петра Порошенка. Прокурор запропонував йому принести публічні вибачення – мовляв, таким чином закінчується 75% подібних справ. Але чоловік відмовився це зробити.

Голота, бандерівці, сволота, - у Варшаві судять пенсіонера, який ображає українців у Facebook 01

“Мій профіль на Facebook – це неначе мій паб. Я там зустрічаюся з людьми зі схожими інтересами, ми обмінюємося думками … Мені і на думку не спало, що хтось буде за мною шпигувати”, – заявив підозрюваний судді.

Голота, бандерівці, сволота, - у Варшаві судять пенсіонера, який ображає українців у Facebook 02

Він додав, що “більшість українців не заслуговують, щоб їх називали бандерівцями”. Але зазначив, що “поки ми не владнаємо питання волинської різанини, за неї буде відповідати український народ”.

Прокурор звинуватив Анджея Л. в образі за національною ознакою і зажадав для нього рік ув’язнення з відстрочкою виконання покарання на 3 роки.

Пенсіонер у відповідь заявив, що це наступ на його свободу слова і що справа була порушена “за наказом Києва”.

Суд повинен винести вирок у середині березня.

Голота, бандерівці, сволота, - у Варшаві судять пенсіонера, який ображає українців у Facebook 03

Голота, бандерівці, сволота, - у Варшаві судять пенсіонера, який ображає українців у Facebook 04