Я за жорстку президентську республіку – повідомив Данілов

0
135

Секретар РНБО Олексій Данілов переконаний, що Україні за формою правління краще було б бути президентською республікою, а не парламентсько-президентською.

“Нам раз і назавжди треба прийняти рішення, яка у нас держава. Якщо ми є президентською республікою, потрібно повідомити: давайте зробимо президентську республіку, де президент – це голова виконавчої влади, який несе відповідальність за всі ці процеси. І тоді все налагодиться.

У нас так виходить, що ми всенародно голосуємо за президента, на нього всі сподіваються, але за Конституцією у нас парламентсько-президентська республіка. Ну, якщо подумати логічно, парламентсько-президентської республіки президента треба вибирати в парламенті і розставити всі крапки над і.

Я виступаю за жорстку президентську республіку. Чому? Тому що тоді є людина, з якої можна спитати, яка розуміє, на що вона йде, навіщо і так далі. У нашій історії тяжко відшукати факти, коли без особистості можна було зробити ривок вперед. І так не тільки в нашій історії.”.

Данілов вважає, що парламентсько-президентські республіки “можуть існувати, але в умовах, коли є вже усталена демократія, яка має своє коріння, для цього мають пройти століття”.

В той же час, він озвучив думку, що кожен раз змінювати Конституцію – “це дуже небезпечна історія”.