ЄС може повністю відмовитися від газу з Росії: у Fitch назвали терміни

0
409

Є ймовірність, що Євросоюз повністю відмовиться від російського газу за три роки. У разі різкої відмови від блакитного палива перш за все постраждають Чехія, Угорщина та Словаччина.

Таку заяву зробили у звіті рейтингового агентства Fitch. У менш уразливому становищі у разі припинення постачання газуопиняться Болгарія, Латвія, Словенія, Хорватія та Естонія. Вони мають і плани дій, і можливості забезпечити альтернативні постачання.

Взагалі байдже до російського газу Литві, Польщі та Румунії. “Повне та раптове припинення поставок газу в ЄС з Росії не є базовим сценарієм Fitch. Однак це ризик. Постачання російського газу до Польщі та Болгарії було скорочено у квітні через суперечку про оплату. У середині червня різко скоротилися потоки до Німеччини та Італії, що “Газпром” пояснив санкціями”, – повідомляється

Для відшкодування російського газу після повного припинення постачання Євросоюзу може знадобитися понад три роки. Так висловилися у доповіді міжнародної агенції Fitch. При цьому у документі зазначається, що повне припинення постачання – це не базовий сценарій.