Комаровський: У тому вигляді, у якому в нас використовують маски, – це абсолютна профанація, яка не має жодного стосунку до логіки і здорового глузду

0
585

Там, де неможливе соціальне дистанціювання або де багато людей у невентильованих невеликих приміщеннях, маски теоретично здатні захистити. Однак у таких випадках потрібно використовувати або одноразову маску, яку потім необхідно утилізувати, або багаторазову з регулярним її пранням і прасуванням. Про це повідомив український лікар Євген Комаровський.

Український лікар Євген Комаровський розповів про своє ставлення до носіння медичних масок. Про це він написав у своєму Instagram, повідомляє Гордон

“Запитання: ⁣ Середина літа. Спека. А людям треба носити маски. Але зараз маска перетворилася із засобу захисту практично на пропуск: показав на вході в метро або супермаркет, а потім сховав. А чи змінилася ваша думка стосовно носіння масок? Адже ВООЗ “перевзулася” і тепер радить усім у громадських місцях бути в масках… ⁣ Відповідь: ⁣ Я не маю права з’ясовувати з ВООЗ стосунки. Для цього потрібно бути щонайменше президентом США. Тому змушений погоджуватися з думкою ВООЗ”, – написав Комаровський.

Він підкреслив, що маски потрібні хворим, щоб вони не заражали оточення. Здорових людей маски не захищають.

“Але там, де неможливе соціальне дистанціювання або де багато людей перебуває у невентильованих невеликих приміщеннях, маски теоретично здатні захистити. Але це має бути правильна маска. Або одноразова дійсно – раз наділи і ввечері утилізували, або багаторазова, яку ви регулярно змінюєте, перете, пропрасовуєте”, – написав лікар.

Він зазначив, що зараз маска перетворилася на пропуск у супермаркет.

“У кожного в кишені валяється маска. Тому в тому вигляді, у якому в нас маски надзвичайно широко використовують, – це абсолютна профанація, яка не має жодного стосунку до логіки і здорового глузду.⁣ І уявити собі, що якась бабуся на свою пенсію купить собі одноразові маски і щодня їх змінюватиме, – це смішно “, – додав Комаровський.
Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітнє організація охорони здоров’я оголосила поширення коронавірусу пандемією.

Одним із головних заходів щодо профілактики зараження лікарі називають носіння маски, соціальне дистанціювання і використання антисептиків.

View this post on Instagram

Вопрос:⁣ Средина лета. Жара. А людям надо носить маски. Но сейчас маска превратилась из средства защиты практически в пропуск: предъявил на входе в метро или супермаркет, а потом спрятал. А изменилось ли ваше мнение по поводу ношения масок? Ведь ВОЗ «переобулась» и теперь советует всем в общественных местах быть в масках…⁣ ⠀⁣ Ответ:⁣ Я не имею права выяснять с ВОЗ отношения. Для этого нужно быть, как минимум, президентом США. Поэтому вынужден соглашаться с мнением Всемирной организации здравоохранения.⁣ ⠀⁣ Маски нужны больным, чтобы они не заражали окружающих своими выделениями, чихая и кашляя. Здоровых маски ни от кого и ни от чего не защищают. Это очевидные вещи.⁣ ⠀⁣ Но там, где невозможно социальное дистанцирование или где много людей находятся в невентилируемых небольших помещениях, маски теоретически способны защитить. Но это должна быть правильная маска. Или одноразовая действительно — раз надели и вечером утилизировали, или многоразовая, которую вы регулярно меняете, стираете, проглаживаете.⁣ ⠀⁣ Согласен с вами, что сейчас маска превратилась в пропуск в супермаркет. У каждого в кармане валяется маска. Поэтому в том виде, в каком у нас маски широчайше используются, — это абсолютная профанация, не имеющая никакого отношения к логике и здравому смыслу.⁣ ⠀⁣ И представить себе, что какая-то бабушка на свою пенсию купит себе одноразовые маски и будет их каждый день менять — это смешно.⁣ ⠀⁣ #докторкомаровский #вопросответ #коронавирус #здоровье #маска #эпидемия

A post shared by Доктор Комаровский (@doctor_komarovskiy) on