Київ отримав розвіддані про новий наступ РФ, це може статися протягом 10 днів – Financial Times

0
193

Збройні сили України готуються до нового великомасштабного наступу військ країни-агресора Росії. Кривава влада Кремля намагатиметься повернути першість на полі бою і захопити решту Донбасу. Масова атака може відбутися протягом 10 днів.

Про це повідомляє Financial Times, – пише OBOZREVATEL.

Зазначається, що представник військової розвідки України Андрій Черняк заявив, що Київ отримав надійну інформацію про наміри Росії розпочати атаку протягом 10 днів. Глава РФ Володимир Путін, за його словами, хоче захопити Донецьку та Луганську області в цілому до березня 2023 року.

“Ми спостерігаємо, як російські окупаційні сили передислоковують на схід додаткові ударні групи, частини, озброєння та військову техніку. За даними військової розвідки України, Путін наказав до березня захопити всі території Донецької та Луганської областей”, – сказав Черняк.

Крім того, фіксується значне нарощування російських сил на сході та південному сході країни.

“Російські окупаційні сили цього тижня кинули всі сили на прорив нашої оборони та оточення Бахмута, а також розгорнули потужний наступ на Лиманському напрямку. Але завдяки стійкості наших солдатів це їм не вдалося”, – наводяться слова заступниці міністра оборони Ганни Маляр.

Також ЗМІ пише, що аналітики вважають ймовірним місцем для нової російської атаки західну частину Луганської області в районі Кремінної та Лимана.

Росія, за їхніми словами, збирає там війська вже кілька тижнів. Також Москва нарощує ресурси на півдні Донецької області та перекидає додаткові сили на околиці окупованого Маріуполя.

Міністр оборони України Олексій Резніков заявив, що влада чекає на новий наступ на Донбасі і в південних районах країни вже наприкінці цього місяця. Тобто напередодні річниці початку російсько-української війни.

“Звичайно, ми очікуємо на можливі наступи з боку росіян… їм подобається символізм“, – цитує видання Резнікова.

Також чиновник наголосив, що сучасна військова техніка на той час не надійде в Україну. Однак, за його словами, країна накопичила ресурси та резерви, якими можна дати відсіч.

Водночас Резніков не виключив нової спроби Росії захопити столицю України Київ. Однак заявив, що ці плани не матимуть успіху.

За його словами, Україна поки що не бачить, щоб РФ формувала великі ударні групи з Білорусі на півночі чи північному сході Харківської області.

Глава української військової розвідки Кирило Буданов розповів, що в Україні воюють 326 тисяч окупантів. Причому близько половини з них мобілізували минулої осені. Ці загарбники пройшли навчання, що зробило їх потенційно ефективнішими військами, ніж новобранці, яких негайно кинули в бій як гарматне м’ясо.

У колах керівництва ЗСУ припускають, що нова атака проходитиме за допомогою елітних підрозділів.

“Ми повинні бути серйозними. Це справжні механізовані бригади, навіть якщо вони менш боєздатні, ніж були на початку війни. Вони посилили частини ПДВ та морської піхоти. Це не водії автобусів та шкільні вчителі”, – попередили військові радники.

Також FT навело слова президента Володимира Зеленського про те, що Україна вступає у час, коли окупант кидає дедалі більше своїх сил, щоб зламати нашу оборону.