Міф Москви про “Новоросії” зруйнований – історики розкрили правду про Ханську Україну

0
5240

В YouTube був опублікований ролик про Ханську Україну, що існувала в кінці 16 – початку 17 століть. Він руйнує улюблений міф Кремля про “Новоросії”.

Інститут національної пам’яті України одним відео зруйнував міф Кремля про “Новоросії” на півдні і сході нашої країни. Українці століттями жили на цих територіях, поки їх не захопила Російська імперія.

Ролик про Ханську Україну став п’ятим завершальним в серії про “Український Схід”. Там говориться про чотири райони між Південним Бугом і Дністром, які були населені українцями.

Ця територія контролювалася Османською імперією, через що отримала назву Ханська Україна. В академічній науці прийнято назву Едісан.

Головною силою в Ханській Україні було козацтво, яке мало величезний вплив на розвиток південній частині країни. Українські козаки були потужною силою в Чорному морі, з якої була змушена рахуватися навіть Османська імперія.

Важливо, що все це відбувалося задовго до 1789 року, коли Російська імперія захопила південь сучасної України.

Представник Інституту національної пам’яті України Сергій Гуцалюк звернув увагу на те, що в країні дуже мало людей знають про цей період. До недавнього часу про нього не згадували навіть в шкільних підручниках історії.

“Навіть для нинішніх жителів Одеської і Миколаївської областей правда про Ханському Україні або Ганщіне – майже наукова фантастика”, – заявив він.