Моравецький: Україна та Європа переможуть у цій війні – з Німеччиною чи без

0
30

Україна і Європа переможуть у цій війні – з Німеччиною чи без неї. Однак саме від Німеччини залежить, чи захоче вона приєднатися до цієї місії і разом зупинити російське варварство.

Про це прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький розповів у інтерв’ю Польському агентству преси (Polska Agencja Prasowa). Він зауважив, що Німеччина вже помилилась з політикою задобрення Росії і тепер ризикує помилитись ще раз, перебуваючи осторонь історичних процесів, – пише OBOZREVATEL .

“Німеччина потрапила в пастку, яку сама собі поставила. Роками вони проводили політику зближення з Росією. Вони сподівалися задобрити російського ведмедя щедрими контрактами. Ця політика збанкрутувала, і Німеччині досі важко визнати свою помилку. Wandel durch Handel став синонімом епохальної помилки”, – сказав Матеуш Моравецький.

Він зазначив, що постійно закликає канцлера ФРН Олафа Шольца до рішучих дій, тому що Німеччина – це потужна країна з точки зору економіки та військової могутності.

“Я намагаюся зважувати свої слова, але скажу прямо. Україна і Європа переможуть у цій війні – з Німеччиною чи без неї. Однак саме від Німеччини залежить, чи захоче вона приєднатися до місії, щоб зупинити російське варварство, чи буде пасивно спостерігати, прирікаючи себе на те, щоб бути вписаною в невірну сторінку історії”, – заявив прем’єр-міністр Польщі.