Назвали окупантами: Румунія влаштувала скандал через промову Зеленського

0
2433

В Румунії виник скандал через промову президента України Володимира Зеленського до Дня Соборності України, в якій він згадав про те, як румуни зайняли північну Буковину.

У румунських ЗМІ почали з’являтися статті з критикою Зеленського. На це звернула увагу журналістка Маріанна Присяжнюк на сторінці у Facebook, передає Обозреватель.

“Незабаром УНР залишила Київ під натиском більшовиків, більшість території Галичини зайняли польські війська. Північну Буковину – румуни, а Закарпаття відійшло Чехословаччині”, – сказав Зеленський у промові.

Однак на сайті президента України була опублікована англійська версія звернення Зеленського, в якій переділ територій назвали окупацією – військовим захопленням. “Northern Bucovina was occupied by Romanians” – ішлося на сайті. Пізніше фразу виправили на “Northern Bukovyna was taken by Romanians”.

Інцидент пояснив посол України в Румунії Олександр Банков. За його словами, скандал спалахнув через некоректний переклад з української на англійську мову.

“Я щиро шкодую про цю неприємну ситуацію, але вона, в підсумку, є результатом неправильного перекладу і необґрунтованого тлумачення”, – зазначив Банків.

Депутат партії “Європейська солідарність” Володимир Ар’єв висловив переконання, що скандал через промову Зеленського спалахнув через непрофесійність Офісу президента.

Українці у свою чергу у мережі висловили обурення. Дехто припустив, що велика кількість “фейлів”, які роблять у Офісі президента, може бути спланованою акцією для руйнування іміджу України.

Pe un mare val de comentarii și interpretări legate de declarația Președintelui V. Zelensky de ieri cu prilejul Zilei de…

Gepostet von Oleksandr Bankov am Donnerstag, 23. Januar 2020

Отвлеку вас от Deutsche Bann и Израиля. Тут пожар в румынском фейсбуке. Величайший лидер всех времен в центре внимания и…

Gepostet von Marianna Prysiazhniuk am Donnerstag, 23. Januar 2020