Назвали окупантами: Румунія влаштувала скандал через промову Зеленського

0
3162

В Румунії виник скандал через промову президента України Володимира Зеленського до Дня Соборності України, в якій він згадав про те, як румуни зайняли північну Буковину.

У румунських ЗМІ почали з’являтися статті з критикою Зеленського. На це звернула увагу журналістка Маріанна Присяжнюк на сторінці у Facebook, передає Обозреватель.

“Незабаром УНР залишила Київ під натиском більшовиків, більшість території Галичини зайняли польські війська. Північну Буковину – румуни, а Закарпаття відійшло Чехословаччині”, – сказав Зеленський у промові.

Однак на сайті президента України була опублікована англійська версія звернення Зеленського, в якій переділ територій назвали окупацією – військовим захопленням. “Northern Bucovina was occupied by Romanians” – ішлося на сайті. Пізніше фразу виправили на “Northern Bukovyna was taken by Romanians”.

Інцидент пояснив посол України в Румунії Олександр Банков. За його словами, скандал спалахнув через некоректний переклад з української на англійську мову.

“Я щиро шкодую про цю неприємну ситуацію, але вона, в підсумку, є результатом неправильного перекладу і необґрунтованого тлумачення”, – зазначив Банків.

Депутат партії “Європейська солідарність” Володимир Ар’єв висловив переконання, що скандал через промову Зеленського спалахнув через непрофесійність Офісу президента.

Українці у свою чергу у мережі висловили обурення. Дехто припустив, що велика кількість “фейлів”, які роблять у Офісі президента, може бути спланованою акцією для руйнування іміджу України.