“Не все так страшно, як нам здається”: інфекціоніст розвіяв міфи про коронавірус “Дельта”

0
259

Медик переконаний, що великої різниці між штамами коронавірусу немає.

Те, що новий штам коронавірусу “Дельта” є найбільш небезпечним та може вражати навіть тих, хто нещодавно перехворів – це міф,

Про це у Facebook написав Євген Дубровський,лікар-інфекціоніст Київської міської клінічної лікарні № 4.

Чоловік підкреслив, що те, що штам “Дельта” є дуже небезпечним – це ще не факт. Медик зауважив, що істотної різниці між штамами ковіду немає.

“Набагато важливішим є те, на яке підґрунтя потрапляє вірус. Пацієнти з букетом важких хронічних захворювань, особливо метаболічний синдром, цукровий діабет та серцево-судинні хвороби, переносять цю хворобу важко. Але ця важкість спричинена не штамом, а спроможністю організму реагувати на вірусне навантаження та адекватно боротись з інфекцією, яка туди потрапляє”, – роз’яснив інфекціоніст.

Медик спростував ще одне твердження про те, що новий штам коронавірусу вражатиме навіть тих, хто перехворів – це фейк.

“В питанні тих, хто не хворів, є деякі нюанси. Влітку ризик захворіти значно нижчий. Стають у пригоді кліматичні особливості та великий імунний відсоток тих, хто перехворів, а вони вже не можуть бути переносниками інфекції. Однак ризик захворіти, хоча і невисокий, звісно є. А чи є принципова різниця, яким штамом захворіти гірше, зараз сказати важко”, – висловився Дубровський.

Лікар заспокоїв, що не все так страшно, як могло здаватися та додав, що ковід мутуватиме і далі, бо це – незворотній процес.