Неофіційна робота: стало відомо, скільки українців ризикують залишитися без пенсійних виплат

0
27

Вже через 6 років більша половина українців, вік яких сягає 60 років ризикують зостатися без пенсії.

В Україні кожен п’ятий українець може залишитися без права на пенсійне забезпечення та соціальний захист, тому що працює підпільно. Про це повідомила Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова на сторінці в Facebook.

Жінка зауважила, що через вимоги про наявність потрібного стажу для отримання пенсійних виплат та кількість зайнятих у неоформленому офіційно ринку праці, приблизно через шість років майже половина українців віком від 60 років ризикують взагалі не побачити ніяких пенійних коштів

«Відповідно до норм нового законодавства, у 2027 році для того, щоб вчасно мати нараховану пенсію, українець потрібен мати 35 років стажу для чоловіків і 30 для жінок. Всі хто зараз працюють на неофійних роботах, звісно ж, ці правила виконати не зможуть, через це близько 45% громадян у віці 60 років не матимуть права на пенсію” – сказала жінка.

Денисова вважає, щоб «такі невеселі прогнози не стали реальністю», потрібно неодноразово проводити роз’яснювальну роботу щодо того які наслідки будуть наздоганяти тих, хто працює не офіційно.

Вона заявила, що постійне слідкування забезпечення органами виконавчої влади та місцевого самоврядування прав людини у сфері праці шляхом усунення незадекларованої праці «є одним із моїх Стратегічних напрямів діяльності на 2021 рік».