Пенсії в Україні перерахують через декілька місяців: кому додадуть 930 грн

0
51

В Україні мінімальну пенсію з 1 грудня піднімуть з 1934 до 2027 грн. В той же час максимальна пенсія підвищиться на 930 грн.

Про це повідомляється в бюджеті Пенсійного фонду України на 2021 рік. Так, перерахунок зв’язаний із підняттям прожиткового мінімуму. Найменше виплатять тим, хто наразі отримує мінімальну виплату. Також відповідно до закону максимальна пенсія обмежена 10 мінімальними. З 1 грудня вона підвищиться з 19 340 до 20 270 грн,

На таку пенсію можуть претендувати ті українські громадяни, які отримували заробітну плату значно більшу від середньої, а також у яких є 35 років стажу. Потрібно підкреслити, що тільки невеликий відсоток наших громадян отримують таку пенсію. В середньому виплата складає близько 3000 грн.

Розмір пенсії рахується як: середня зарплата по Україні за три роки помножити на співвідношення власної зарплати до середньої, на стаж у роках і на 1%.

Як результат український громадянин в кращому випадку отримує 29% від свого звичайного заробітку на пенсії. А ось суддя, прибуток якого в рази вищий від середнього, може розраховувати на всі 90%.