Порошенко присоромив владу за відсутність достатньої кількості вакцин

0
545

Петро Порошенко привіз кисневі концентратори у Бориспільський міський центр первинної медико-санітарної допомоги на Київщині. Він подякував їм за справжню боротьбу за здоров’я і життя людей.

Порошенко зауважив, що для подолання вірусу потрібно негайно забезпечити Україну мільйонами доз вакцини. Наразі це під силу лише українській владі – підкреслив політик

“Я вже звернувся до соціально відповідального бізнесу. Такі компанії як Рошен, Coca-Cola, Unilever пожали руку допомоги та ініціювали,щоб їм продали вакцини, аби полегшити важкий тягар для бюджету. Це можна буде зробити тоді, коли придбають вакцини всі держави світу. “, – пояснює Петро Порошенко.

“Вакцинуватися потрібно всім і негайно. А проблема заключається в іншому – коли всі переконалися, що масова вакцинація єдина дасть колективний імунітет без великої кількості жертв – вакцинуватися немає чим. Бо на питання, де взяти вакцину, влада не дала відповідь. Зараз терміново треба Верховній Раді внести зміни до бюджету і заплатити Pfizer. Перейдіть від меморандуму до конкретного контракту”, – наголошує Порошенко.

“Ми вимагаємо від Уряду укласти нормальну, конкретну угоду і забезпечити постачання до червня-липня місяця 3-4 млн доз вакцини, що має бути прописано в контракті”, – наголосив Порошенко.

“Ми як опозиція готові включитися до переговорного процесу та виявлення механізму гарантування безперебійного характеру поставок”, – повідомив лідер “Європейської Солідарності”.

Він також звернувся до урядів дружніх держав, які завершують вакцинацію із закликом допомогти Україні терміново отримати ще 10 млн доз вакцин. “Це можливо зробити в найближчі два місяці. І тоді у нас буде 15 млн доз”, – зауважує п’ятий президент.

Порошенко також закликав уряд дозволити закупівлю вакцин для органів місцевого самоврядування. “Я сподіваюся, що вдасться закупити вакцини і нашим муніципалітетом за рахунок коштів місцевих бюджетів, аби захистити кожного мешканця. Критично важливо, щоб 20 млн доз надійшло протягом декількох місяців”, – резюмує Петро Порошенко.