Порошенко з музею Івана Гончара передав “вітання” слідчим ДБР

0
103

П’ятий президент України Петро Порошенко замість допиту у ДБР, який призначений на 26 травня, відвідав Музей Івана Гончара, де відкрилася виставка художніх робіт з його колекції.

Зокрема, 26 травня у Музеї Івана Гончара відкрилася виставка художніх робіт з колекції Петра і Марини Порошенків, пише Газета.юа

“Десятки тисяч шанувальників мистецтва матимуть можливість ознайомитися з найкращими світовими мистецькими зразками з нашої колекції, яку ми дбайливо збирали. Це було задовго до війни, ми хотіли повернути Україні і українському народу те, що українцям належить по праву”, — заявив Порошенко.

За словами Порошенка, до України всі картини були ввезені абсолютно законно і цьому є всі докази.

“Хочу сказати, що на цій виставці для відвідувачів найважливішим будуть картини, а для перелічених мною установ — документи, де містяться оригінали митних декларацій 43 картин, їх перелік і платіжні доручення на оплату, які були зроблені з мого особистого рахунку після сплати всіх податків державі”, — заявив п’ятий президент під час стріму відкриття виставки.

За словами Порошенка, всі картини після зняття карантинних обмежень можна буде побачити саме в цьому музеї – і вхід на виставку буде безкоштовним.

Також Порошенко запросив слідчих та правоохоронців відвідати виставку з колекцією його картин.

Державне бюро розслідувань викликало п’ятого президента України Порошенка 26 травня на допит в якості свідка у справі про незаконне переміщення культурних цінностей.

Адвокат Порошенка Ігор Головань заявив, що виклик п’ятого президента до ДБР незаконний, він не давав згоди на допит за іншою адресою.

У провадженні Держбюро розслідувань перебуває 20 кримінальних справ, де фігурує п’ятий президент Порошенко.