Ресторатори по всій Україні вийшли з протестом проти карантину вихідного дня: всі деталі, фото і відео

0
627

Бізнес виступає категорично проти закриття ресторанів у вихідні. Підприємці вважають, що не зможуть впоратися зі ще одним локдауном.

Рішення про введення карантину Кабмін повинен ухвалити 11 листопада, пише Обозреватель.

В Україні 11 листопада представники ресторанного бізнесу, працівники барів і кафе вийшли у своїх містах на мітинги проти карантину вихідного дня, впровадження якого пропонує уряд. Українці вважають нові обмеження знищенням їхнього бізнесу.

Протестні акції, до яких приєдналися і звичайні громадяни, пройшли в Києві, Миколаєві, Кривому Розі, Дніпрі, Івано-Франківську, загалом у 23 містах країни. Їхні організатори – Українська ресторанна асоціація і регіональні ресторанні об’єднання.

Київ

Столичні ресторатори влаштували мітинг в урядовому кварталі Києва. Протестувальники прийшли з плакатами “Карантин вихідного дня – це мільйон людей без роботи”, “Без бізнесу немає економіки”, “Нас мільйон, дайте працювати”.

За словами підприємців, у них уже немає грошей, щоб утримувати працівників, платити податки, оренду, постачальникам послуг і товарів.

Для охорони громадського порядку в центр столиці стягнули співробітників правоохоронних органів, велика їхня кількість перебувала в Маріїнському парку. Хоча ближче до 12:00 кількість протестувальників на мітингу в Києві почала зменшуватися, дехто розходився.

Зазначимо, засідання Кабінету міністрів заплановано о 13:30, на порядку денному питання про введення карантину вихідного дня немає.

Поліція охороняє порядок

Акція проти локдауну

Мітингувальники проти закриття бізнесу

На акції також присутній президент Української ресторанної асоціації Сергій Трахачов.

“Для ресторанної сфери це вбивча міра, ми працюємо з продуктами й не можемо сказати їм не псуватися з п’ятниці, а почати псуватися в понеділок. Тому з погляду бізнесу – це неможлива модель”, – підкреслив він.

Харків

Акція протесту почалася о 10:00 на вулиці Сумській, 64 – перед входом до будівлі ОДА. Учасники тримали транспаранти з написами “Чим годувати дітей?”, “Нас мільйон! Дайте працювати”, “Наші діти хочуть їсти”, “Чому тільки ми”, “Ліквідувати потрібно COVID, а не ресторани”, “Не відбирайте наш хліб” , “Може, ви сплатите податки, оренду, зарплати за нас?”, “Нагадуємо: медицина фінансується з наших податків” та інші. Люди також скандували: “Маємо право на працю”.

“Вимагаємо, щоб не вводили карантин вихідного дня. Основний прибуток закладів – це ніч п’ятниці, суботи та неділі. В будні, зрозуміло, що майже нікого не буває в закладах. Якщо буде карантин вихідного дня, то вийде, що установи взагалі залишаться без грошей і вони будуть змушені звільняти працівників”, – прокоментував один із мітингувальників Роман Лихачов.

Протест у Харкові

Кривий Ріг

Підприємці в Кривому Розі розгорнули мітинг біля виконкому міськради. Учасники теж прийшли з плакатами, на яких написано: “Стоп карантин”, “Не можу жити без роботи”, “Карантин вихідного дня – це мільйон людей без роботи”, “Ресторанний бізнес – мільйони годувальників”, “Ні! Тимчасовим обмеженням роботи ресторанів”.

Ті, що прийшли на мітинг, заявили, що малий бізнес сильно постраждав під час карантину й зараз закривати їх не можна.

Плакати мітингувальників підприємців у Кривому Розі

Миколаїв

До Всеукраїнської акції протесту приєдналися і власники малого бізнесу в Миколаєві. Люди з 10-ї ранку почали збиратися на Соборній площі в місті. Прикметно, що всі були в захисних масках і дотримувалися дистанції. Дехто тримав плакати з написами: “Дайте працювати ресторанам”.

Власники малого бізнесу протестують у Миколаєві

Запоріжжя

Понад 600 підприємців і їхніх співробітників вийшли на мітинг під Запорізьку облдержадміністрацію. Вимоги бізнесменів ті самі:

  • скасування карантину вихідного дня;
  • скасування обмеження часу роботи;
  • припинення свавілля Нацполіції.

Протестувальники вирішили зібрати підписи під своїми вимогами й пізніше передати їх у комісію.. Жителі міста також чекали, що до них вийде губернатор Віталій Боговін. На акції чергувала поліція.

Акція протесту в Запоріжжі

Івано-Франківськ

На протест під міською радою в Івано-Франківську зібралися ті підприємці, бізнес яких постраждає від введення карантину вихідного дня. Це власники і працівники кафе, ресторанів, спортивних залів, фітнес-центрів, закладів культури тощо.

“Я плачу податки вже 25 років. І проти, щоб нас закривали на вихідні. Якщо закриваєте – то закривайте і “Епіцентр”, “Арсен”, “Метро” і все інше. Влада нас просто не чує й не розглядає наші проблеми. Ми навіть не знаємо, чого саме від нас вимагатимуть. Якщо все це введуть, ми втратимо 30% прибутку. А оренду ж все одно треба платити”, – розповіла підприємиця Людмила Климчук, яка торгує тканинами та є учасницею руху “SaveФОП”.

На акцію прийшло до 300 осіб. Організатори попросили всіх максимально розосередитися по площі, аби тримати дистанцію. Люди тримали в руках плакати із гаслами на кшталт “Людина їсть не тільки у будні” та “Без бізнесу немає економіки”.

Акція протесту в Івано-Франківську

Тернопіль

Тернопільські ресторатори зібралися на протест під стінами обласної державної адміністрації. На акцію люди прийшли з каструлями та черпаками і вимагали виходу до них голови Тернопільської ОДА.

“Ми не можемо на вихідні зупинити наші технологічні процеси. Вимагаємо, щоб вийшов голова ТОДА і на місці вирішили: ні карантину вихідного дня, зняти з нас обмеження працювати до 22-ї години”, – цитує місцевий сайт слова ресторатора Тараса Ковальчука.

Акція проти карантину вихідного дня у Тернополі

Львів

Вранці 11 листопада працівники ресторанної галузі вийшли на протест й у Львові, зокрема, під стіни ОДА. Деякі були одягнуті в своє професійне вбрання.

Люди тримали плакати з написами: “Ні поліцейському свавіллю! Мораторій на перевірки!”, “Ви – наш вирок”, “Досить знущатися”, “Без бізнесу немає економіки”, “Не закривайте! Працюють люди” тощо.

Акція протесту у Львові

Луцьк

Десятки рестораторів і працівників цієї галузі 11 листопада вийшли на протест під стіни Волинської облдержадміністрації. Вони зазначили, що в такий спосіб заявляють про своє право працювати.

Присутні озвучували позицію всіх, хто долучився до всеукраїнської акції: скасувати обмеження, пов’язані з роботою ресторанів і кафе в період карантину.

Лучани заявили, що багато людей зараз втрачають роботу, змушені закривати свій бізнес і, як наслідок, держава несе бюджетні втрати. Водночас наголосили, що права громадян, а також секторів економіки та бізнесу не можуть бути вибірково обмежені в діяльності, як це трапляється зі сферами громадського харчування, гостинності та культури.

Луцькі підприємці протестують проти карантину вихідного дня

Рівне

Більш ніж сотня людей на акцію зібралися під стінами Рівненської ОДА. Місцеві ресторатори, представники закладів громадського харчування намагалися донести до влади свою позицію щодо запланованого встановлення карантину вихідного дня.

Акція протесту в Рівному

В Україні вже з 14 листопада можуть ввести карантин вихідного дня: по суботах і неділях заборонять роботу установ культури, ресторанів, барів, кафе тощо.