Резніков розповів, як “народний супутник” уже допоміг на полі бою

0
211
LVIV, UKRAINE - SEPTEMBER 17: Serhii Prytula, Ukrainian public and political figure, who gained his popularity as a TV presenter and an actor, gives an interview in a TV studio on September 17, 2022 in Lviv, Ukraine. Since the full-scale Russian invasion of Ukraine Serhii Prytula has focused on fundraising money for the needs of the Armed Forces of Ukraine. His most famous campaigns were “People’s Bayraktar” (a purchase of the Turkish Bayraktar TB2 drones) and a purchasing of an access to one of ICEYE SAR satellites. (Photo by Stanislav Ivanov/Global Images Ukraine via Getty Images)

Супутники компанії ICEYE, один із яких на донати українського народу придбав для армії Фонд Сергія Притули, тільки за перші два дні роботи допомогли виявити понад 60 одиниць бойової техніки  армії окупантів.

Про це повідомляє міністр оборони України Олексій Резніков у Facebook

Міністр провів “робочу зустріч” із волонтером Сергієм Притулою за участі представників Міністерства оборони та Головного управління розвідки Міноборони.

Також вони обговорили практичні результати безпрецедентного проєкту, який було реалізовано влітку, та ідеї для нових проєктів.

“Як, мабуть, усі пам’ятають, завдяки пожертвам українців сили оборони України отримали доступ до інформації з угруповання супутників компанії ICEYE. Один супутник повністю працює на потреби нашої оборони, ще майже два десятки залучаються, коли є необхідність.

Коли у червні Міноборони запропонувало скерувати кошти, зібрані для придбання “байрактарів”, на посилення засобів космічної розвідки, ми очікували якісного підвищення спроможностей наших військ. Наразі усі наші очікування повністю справдилися”.

Резніков повідомив, що Сили оборони нашої держави, насамперед – бойові бригади Збройних Сил, вже деякий час отримують потік інформації з супутників ICEYE.

Фото безпосередньо розшифровують та опрацьовують фахівці воєнної розвідки Міноборони, які пройшли відповідне навчання.

“Зі зрозумілих причин не можу розкрити усіх подробиць, але тільки уявіть: за перші два дні роботи супутника було виявлено понад 60 одиниць бойової техніки, яку ворог намагався замаскувати у лісосмугах та за іншими перешкодами. Її виявили тому, що супутники ICEYE збирають інформацію за технологією Synthetic aperture radar (SAR).

Зазначену техніку було б дуже складно або неможливо помітити засобами оптичних супутників. Натомість координати “схованого” були оперативно передані для нанесення вогневого ураження. Зокрема, у районі н.п. Хрещенівка та Українка на Херсонщині, а також поблизу Новоселівки на Донеччині.

Фактично, тільки за ці два дні ворог втратив бронетехніки на більшу суму, ніж коштує весь проект з супутниками. Але головне – це допомагає зберегти життя наших воїнів, які безцінні”.

Резніков перелічив, які переваги надають супутники ICEYE:

  1. Україна отримала можливість комбінувати дані оптичних супутників від партнерів та дані SAR. Це принципово збільшує здатність виявляти та завдавати ураження окупантам. Супутники з технологією SAR особливо актуальні восени та взимку, коли погана погода, хмарність чи сніг. Для них немає різниці, день чи ніч.
  2. Українські військові самі визначають, звідки і коли отримувати потрібні дані. Наразі здійснюється систематичний моніторинг основних районів ведення бойових дій на півдні та сході.
  3. Відомості надходять від аналітиків до бойових підрозділів дуже швидко. Російським окупантам буде складніше приховувати свої наміри, це ще більше ускладнить їхню логістику.