Рятувальникам вдалося знайти зниклого 13 лютого лижника

0
134

Гірські рятувальники ДСНС України у Закарпатській області сьогодні знайшли тіло 40-річного туриста-киянина, який загубився в районі гори Гемба ще 13 лютого.

Про це написала пресслужба відомства у Twitter.

“Туриста знайшли в ущелині біля потічка у підніжжя гори Жид-Магура”, – розповідають у ДСНС.

У лютому-березні рятувальники, лісники та волонтери декілька тижнів займалися пошуком туриста, але нікого не вдалося відшукати.

“В ніч на 14 лютого поблизу с. Березники Свалявського району на схилі гори Гемба під час катання на лижах загубилися двоє українців, які приїхали відпочивати туди зі столиці. У зв’язку із поганою видимістю вони перестали бачити один одного, тому розійшлися в різні боки”, – нагадують про цю історію в ДСНС.

Одного киянина знайшли вже вранці 14 лютого.

Іншого – 40-річного туриста – шукали 21 день, до 5 березня.

“21 лютого за допомогою вертольоту Н-225 “Супер пума” рятувальники навіть провели повітряну розвідку місцевості”, – інформували в ДСНС.

Пошукова операція тоді ускладнювалася ще тим, що почалися сильні снігопади — в горах випало до пів метра снігу – повідомлялося

гори

Рятувальники оглянули схили, підніжжя та хребти гір Жид-Магура, Мала Гемба та Гемба.

За координатами, які надав врятований товариш зниклого киянина, рятувальникам вдалося відшукати його сліди.

Але через сильні снігопади встановити подальший рух заблукалого було неможливо.

гора

“Пошукові роботи на цій території дуже ускладнені. Це вивернуті з корінням дерева, велетенські пеньки, гнилі поліна, дрібні кущі та пролісок”, – написав рятувальник у Facebook.

гори

“Якщо першого дня пошукових робіт товща снігу сягала максимум 40 см, то зараз там снігу понад метр. Кожну добу + 20см. Та й погода рятувальників не дуже балує”, – розповів він тоді під час пошуків.

Коли навесні сніг розстав, рятувальники відновили пошуки і таки знайшли загиблого.

Фото з відкритих джерел