Росіяни вкрали інтерв’ю Комарова з Будановим та перетворили його на пропагандистські фейки

0
197

Журналіст обурився нахабністю путіністів.

Український мандрівник і журналіст Дмитро Комаров на власному досвіді побачив, що буває, коли росіяни беруться створювати пропаганду, – пише ТСН.

Для свого фільму “Рік” про війну в Україні він записав інтерв’ю з начальником ГУР Кирилом Будановим, в якому обговорив майбутнє Криму та наслідки для зрадників.

Однак російські пропагандисти вирішили поцупити відео та використати у власних цілях. Так, у росЗМП почали ширитися ролики з інтерв’ю Комарова з Будановим, де нібито очільник розвідки пропонує “знищувати фізично” населення тимчасово окупованого Криму. Хоча насправді він говорив про деяких злочинців, на яких після закінчення війни має чекати справедливий суд.

Фейковою нарізкою журналіст поділився на своїй сторінці в Instagram та показав, який вигляд ролик мав насправді. Помітити, що відео було перемонтовано, неважко, адже у російській версії музика видає всі місця склейки.

“Росіяни в найкращих традиціях російської “журналістики” зробили фейковий ролик із нашого інтерв’ю з Будановим. Склеїли питання про те, як чинити після деокупації Криму, з відповіддю Буданова з іншої частини програми – там, де він розповідає про приниження деяких категорій військових злочинців. У підсумку відео нарізали так, що у фейковому ролику все стало виглядати так, ніби Буданов каже, що кримчан нібито будуть фізично знищувати. Фейковий монтаж і зміна запитань/відповідей місцями поміняли сенс інтерв’ю”, – розповів Комаров.

Для того, аби показати справжню розмову з Будановим, Комаров та його команда поділилися незмонтованим інтерв’ю.

“Самі того не розуміючи, z-канали зробили прекрасну рекламу випуску з Будановим. І тисячі росіян, які навіть не збиралися дивитися це інтерв’ю – зайшли на Ютуб і подивилися випуск цілком. Ми бачимо статистику – росіян цей випуск дивиться багато. Подивившись, вони переконалися, що російські z-канали поширюють фейки. А заодно подивилися все інтерв’ю, і не тільки його. Підписалися на канал. Ось як роспропаганда в підсумку робить гірше для себе ж”, – розповів про позитивні наслідки Комаров.