Розрідження крові при COVID вкрай небезпечне для людей похилого віку, – лікар

0
422

Необдуманий прийом медичних ліків для розрідження крові під час захворювання на Covid-19 може призвести до складних наслідків, особливо у людей похилого віку. А саме, можливі вкрай небезпечні кровотечі.

Про це в рамках проєкту Студія Obozrevatel на телеканалі OBOZREVATEL розповів Олександр Васильєв,лікар-отоларинголог : “Ми вже спостерігаємо дуже складних пацієнтів із кровотечами, яких до цього ми не зустрічали. Це кровотечі, які іноді зупинити дуже тяжко”, – підкреслив він.

Як розповів медик, люди літнього віку набагато складніше переносять захворювання, тим бвльше якщо вони ведуть пасивний спосіб життя.

“Людина, яка веде пасивний спосіб життя і має багато хронічної патології, буде переносити це захворювання набагато тяжче, що ми і бачили під час останньої хвилі. Чимало людей похилого віку захворіло і дуже багато переносило тяжко, і навіть були летальні випадки”, – резюмував він.

При цьому деякі пацієнти необдумано вживають ліки, що розріджують кров. “Дуже багато пацієнтів неконтрольовано, особливо серед людей літнього віку, приймали медикаменти, які розріджують кров. А це носові кровотечі. Бабусі, дідусі дуже багато страждають на цю патологію. Підвищення артеріального тиску призводить до виникнення кровотечі з носа. А якщо на цьому тлі вони ще й приймають препарати, які розріджують кров, ці кровотечі стають набагато важчими”, – розповів лікар.