Сі кинув Путіна?: Китай замість “Сили Сибіру-2” вирішив будувати газопровід із Туркменістану – Reuters

0
122

Пекін давно розглядає Центральну Азію як кордон для розширення торгівлі, безпеки енергетики та підтримки стабільності, йдеться у статті.

Китай прискорює будівництво довго відкладуваного центральноазійського газопроводу з Туркменістану, таким чином залишивши російський трубопопровід “Сила Сибіру-2” позаду.

Про це повідомляє Reuters із посиланням на китайських чиновників, – пише ТСН.

“Пекін прагне зміцнити зв’язки з Центральною Азією в рамках своєї ініціативи “Пояс і шлях”, але майже через десять років після початку будівництва проєкт “Лінія D” був загальмований складними ціновими переговорами та технічними перешкодами прокладання трубопроводу, що перетинає ще три центральноазіатські країни”, – повідомили посадовці КНР.

За словами китайських “нафтових” чиновників, Москва своїми спробами з’єднати свій другий трубопровід у Сибіру з Китаєм, щоб компенсувати падіння продажів у Європі через українську війну, надає Пекіну важіль для просування центральноазійського проєкту.

Автори видання вважають, що Китай може укласти обидві угоди, щоб “задовольнити свої величезні довгострокові потреби в газі, але надає перевагу Туркменістану, оскільки Пекін давно розглядає Центральну Азію як кордон для розширення торгівлі, безпеки енергетики та підтримки стабільності в колись неспокійній західній частині”.

Згідно з даними китайської митниці, Китай сплачує приблизно на 30% більше за туркменський газ, який постачається трьома трубопроводами від 2009 року, ніж за газ із Росії, яка почала транспортувати паливо зі Східного Сибіру наприкінці 2019 року.