Скільки “азовців” досі у російському полоні: названо точну кількість

0
46

У полоні в російських окупантів досі залишаються 729 воїнів з окремого загону спеціального призначення “Азов”. До військовополонених “азовців” загарбники застосовують фізичний та психологічний тиск, “вибиваючи” з них зізнання у вигаданих злочинах.

Захисників України утримують у різних місцях, інформацію про них Україна отримує від звільнених військових, вона є досить спорадичною. Про це в інтерв’ю ведучій 1+1 Наталії Мосейчук розповів колишній  бранець окупантів, захисник “Азовсталі” Богдан Кротевич (“Тавр”), – пише Оbozrevatel.

Наразі у ворожому полоні, за його словами, залишаються 729 бійців “Азова”.

Як зазначив Кротевич, що його побратимів росіяни тримають у різних місцях. Достеменно сказати, де зараз перебуває той чи інший воїн – неможливо.

“Наразі вони не перебувають в одному місці. І в нас є інформація станом на якусь дату, наприклад 28 грудня 2022 року. За місяць людину могли перевести в інший заклад, її стан міг як покращитися, так і погіршитися”, – зазначив “Тавр”.

Про місце перебування та стан полонених, яких досі не вдалося визволити, інформацію збирають від захисників, які повернулися додому у рамках обмінів.

“Вони кажуть, коли бачили якогось побратима і в якому стані. Стан у них м’яко кажучи незадовільний. Все одно (російські окупанти. – Ред.) застосовують фізичний і психологічний вплив”, – зазначив Кротевич.

Ще один захисник “Азовсталі” Ілля Самойленко (“Гендальф”)  наголосив, що знущаються над полоненими “азовцями” російські загарбники, чудово розуміючи, що актуальної та цінної інформації вони не отримають: люди, що місяцями перебувають у полоні, нею просто не володіють.

Однак головна мета ворога – змусити українців дати “свідчення”, які би “підтвердили” брехню Кремля щодо “нацизму” в Україні та “злочинів”, які українські захисники нібито масово скоювали проти мирних жителів, зокрема, на Донбасі.

“Яку інформацію вибивати – питання. Але в їхній парадигмі важливіше, з кого вибивати, і яким чином”, – вважає Самойленко.