Сьогодні світ вшановує пам’ять жертв Голокосту

0
1853

Сьогодні у світі відзначають Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Україна на державному рівні вшановує жертв трагедії з 2012 року.

Результат пошуку зображень за запитом "день пам'яті жертв голокосту"

У цей день в 1945 році війська 1-го українського фронту увійшли до нацистського табору смерті Аушвіц. Цей табір став у сучасному світі символом нацистських злочинів, повідомляє Український інститут національної пам’яті.

Голокост євреїв на окупованій нацистами території СРСР відрізнявся від подібних заходів у Європі. Там людей заганяли в гетто, з часом могли відправити до місць масових знищень у газових камерах. На українських землях більшість єврейського населення загинуло від куль у протитанкових ямах. Їх викопали ще за радянської влади військовополонені, місцеве населення чи самі жертви.

“Акції зачисток” уперше провели айнзацгрупи на території окупованої Галичини. Протягом тижня внаслідок погромів, ініційованих нацистами, у Львові загинули 6 тис. євреїв. “Остаточне вирішення” призвело до знищення євреїв Галичини у таборах і гетто Тернополя, Дрогобича, Борислава, Сколе, Стрия та інших міст. Загалом загинуло 610 тис. євреїв.

Варто нагадати, що Голокост з грецької перекладається як “всеспалення” й означає систематичне переслідування і знищення (геноцид) євреїв нацистською Німеччиною і колабораціоністами протягом 1933-1945 років. У ширшому розумінні, голокост – систематичне гоніння і знищення людей за ознакою їхньої расової, етнічної, національної приналежності, сексуальної орієнтації або генетичного типу як неповноцінних, шкідливих.

Офіційно визнано, що близько 6 млн євреїв вбили протягом Голокосту, з них до 2,5 млн – на території колишнього Радянського Союзу.

У понеділок, 27 січня, по всій Україні пройдуть пам’ятні церемонії, жалобні заходи, меморіальні виставки та інші заходи до Дня пам’яті жертв Голокосту. В Україні і по всьому світу будуть згадувати євреїв, які були знищені нацистською машиною Голокосту тільки за те, що вони були євреями.

Джерело: Gazeta.ua