Священник ПЦУ переконаний, що православним та католикам потрібно святкувати Великдень в один день

0
42

Священник ПЦУ, викладач Київської православної богословської академії Андрій Дудченко дотримується думки, що православні та католики повинні святкувати Великдень в один день.

Богослов нагадав, що на Першому Вселенському соборі було прийняте рішення, що всі християни святкуватимуть Пасху Христову в один день.

“Вирішили слідувати Олександрійській пасхалії. План такий: спочатку прийде весняне рівнодення, далі має настати повний місяць, а найближчої неділі після цього – Великдень”, – пише священник.

Священник нагадав, що рівнодення настає 21 березня. Повний місяць, якщо звертатися до астрономічного календаря, настане 28 березня.

“Виходить, Пасха Христова повинна бути наступної неділі, тобто 4 квітня. Але у нас чомусь Великдень буде аж 2 травня”, – підкреслює священник.

За його словами, причина полягає в тому, що основним в обчисленні у нас рахується “умовне рівнодення, тобто 21 березня за старим стилем – день, який фактично не є рівноденням, а в нинішньому столітті спізнюється на 13 днів”.

“Тому я переконаний, що краще для всіх буде новий стиль і нову пасхалія. Адже треба жити перш за все реальністю, а не фантазіями. І щоб зберігати вірність рішенням Першого Вселенського собору, Великдень треба святкувати всім християнам разом”, – заявив священник.