Треба так закрутити гайки Росії, щоб Путін сам просив про розмову, – Дуда

0
49

Президент Польщі Анджей Дуда впевнений, що у східній частині Європи неможливо залишатися нейтральною країною, і українську державу треба підтримати на шляху зближення зі структурами Заходу, допомогти їй вистояти у війні з росією.

Про це заявив президент Польщі Анджей Дуда, інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ.

За його словами, не можна боятися рф, бо ворог того й чекає: “Хто боїться, той програє”.

“У цій частині Європи немає нейтральних країн, тут немає змоги залишатися нейтральним: тут маєш бути або зі Сходом, або з Заходом. Якщо українці проливають кров за те, щоб бути з Заходом, то треба їм показати, що країни Заходу тримають для них відкриті двері, що Спільнота від них не закривається і не бачить їх як частину “русского мира”, – наголосив Дуда.

Він сказав, що надання Україні статусу кандидата на членство в ЄС має “фундаментальне значення”, і його держава підтримуватиме зближення України з Європейським Союзом, що “має завершитися повноправним членством” країни у ЄС.

“Соромно слухати, що не можна принижувати Росію, треба дозволити їй зберегти обличчя. Це Росія напала і вбиває, ніхто не напав на Росію. Розповіді росії про загрози з боку НАТО у контексті вбивств у Лондоні упродовж десятиліть, війни в Україні, раніше – у Грузії та Сирії є огидною пропагандою. Саме росія відповідає за цю війну, і вона відповідатиме за те, що у світі може статися голод через неможливість поставити зерно з України до Африки та інших частин світу”, – зазначив польський лідер.

Дуда ще сказав, що не проти діалогу з президентом рф, але це не повинно бути на його умовах.

“Не йдеться про те, щоб не розмовляти з Путіним. Йдеться про те, щоб Путін хотів говорити, а не щоб європейські лідери просили агресора про розмову. Треба так закрутити гайки (Росії. – Ред.) і так допомогти Україні, щоб це Путін просив про розмову”, – пояснив він.