У Чорнобильській зоні помітили птаха, який внесений до Червоної книги

0
551

На території Чорнобильського заповідника, поблизу покинутого села запримітили карликового орла, який занесений до Червоної книги України. Такий птах-велика рідкість, особливо для зони відчуження і знавці думають, що орел бродячий.

Про це розповів у Facebook науковий співробітник Чорнобильського заповідника Сергій Домашевський. Йому вдалося зазнимкувати найменшого орла у світі.

Він сказав, що карликового орла вдалося сфотографувати на околиці покинутого села Бенівка, яке розташоване за 10 кілометрів від Чорнобильської атомної станції.

“Вчора був доволі вдалий день. Знайшов нове гніздо чорної лелеки та відзначив вперше для зони відчуження перебування орла-карлика. Якщо присутністю чорної лелеки в Поліссі нікого не здивуєш, то орел-карлик справжня рідкість”, – поділився успіхами Домашевський.

Він зауважив, що цього виду рідкісного птаха ніколи не бачили в зоні відчуження до 2008 року, а також не було його і в білоруській частині зони.

“На мою думку, птах бродячий, але все одно я відвідаю це місце ще раз. Околиці села Бенівка. 19.04.2021”, – повідомив науковий співробітник Чорнобильського заповідника.

У Чорнобилі помітили унікального птаха: найменший у світі

Орел-карлик вважається найменшим орлом у світі. Його вага становить від 600 до 900 грамів, довжина тіла 45-55 см, розмах крил – 110-130 см. Цей птах внесений до Червоної книги України.