У Мельбурні прибрали скандальний мурал, на якому боєць ЗСУ обіймає окупанта

0
454

Австралійський художник Пітер Сітон зобразив на будинку в Мельбурні мурал, на якому український воїн обіймається з російським загарбником.

“Зосереджений на мирному врегулюванні відносин між Україною та Росією.

Рано чи пізно ескалація конфліктів, створених політиками, призведе до смерті нашої улюбленої планети”, – підписав він мурал під назвою Peace Before Pieces, пише Життя

Таке рішення митця викликало обурення серед українців, повідомляє The Guardian.

Посол України в Австралії Василь Мирошниченко розкритикував зображення з обіймами українського захисника та окупанта з РФ.

 

 Фото: ctoart

Мирошниченко сказав, що цей мурал вкрай образливий для  українського народу і “художник поняття не має про вторгнення РФ в Україну”.

“Мурал створює відчуття фальшивої еквівалентності між жертвою та агресором. Його потрібно негайно прибрати”, – написав посол у Twitter.

Після хвилі критики Пітер Сітон записав відео з вибаченнями в Instagram.

“Я дуже вибачаюся перед українським народом, якщо я його образив, і, очевидно, це не було моїм наміром. Моїм наміром було лише сприяння миру”, – написав він в Instagram.

Сітон заявив, що всі його роботи присвячені єдності та миру, і “попри стать, расу, національність, ідентичність та інші “лейбли”, усі люди прекрасні та фундаментально однакові”.

При цьому він додав, що мурал не має на меті виправдати російську агресію та злочини, які РФ скоює проти людства.

“Нехай усі створіння будуть у мирі та вільні від війни. Посилаю любов народу України та всім людям, які постраждали від цієї війни”, – також написав він.