У МОЗ повідомили про погіршення ситуації з коронавірусом і назвали терміни посилення карантину

0
45

Карантин в Україні зроблять жорсткішим, коли увійде в дію постанова Кабінету міністрів №1236 – у понеділок, 20 вересня. В країні знову почнуть функціонувати обмеження “жовтої” зони.

Рішення про це до кінця поточного тижня прийме Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Про це проінформував головний санітарний лікар Кузін.

Лікар зауважив, що Україна повернеться в режим постійних засідань комісії ТЕБ та НС. Це потрібно для того, щоб тримати під контролем ситуацію з розповсюдження ковіду й оперативно приймати рішення. Передбачається, що засідання збиратимуть раз на два тижні, залежно від потрібності.

На думку головного санітарного лікаря, в Україні поки рано говорити про нову хвилю Covid-19, навіть попри зростання захворюваності. Він сказав, навантаження на систему охорони здоров’я зараз знаходиться під контролем. У країні зайнято 23% реанімаційних ліжок, 17% ліжок із під’єднаним киснем, зайняті 8% апаратів штучної вентиляції легенів.

Занепокоєння викликає тільки коефіцієнт діагнозтування випадків зараження, наголосив Кузін. Відповідно до вимог Всесвітньої організації охорони здоров’я, показник не має бути вищим за 3%. Проте більшість областей в Україні подолали цю позначку, вони поступово підходять до 5%. Це означає, що ситуація з розповсюдженням ковіду в цих областях, ймовірно, буде погіршуватися.