У Попільні на Житомирщині громада перейшла до ПЦУ: представники УПЦ МП відмовились звільняти храм

0
266

22 вересня у смт Попільня на Житомирщині представникам місцевої тероборони довелось вибити двері Миколаївського храму, щоб звільнити будівлю від священника УПЦ МП та його прихильників, які не погодились з переходом релігійної місцевої громади до Православної церкви України.

Про це повідомляє Главком.

Жителі селища ще у травні 2022 року ухвалили рішення про перехід від Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП) до Православної церкви України. Далі відбувалось юридичне оформлення офіційних документів.

“І от сьогодні (22 вересня – ред.) до Добровольчого формування Попільнянської громади, до Попільнянського відділення Національної поліції, до п’ятого відділу РТЦК СП та роти охорони звернулися представники релігійної громади ПЦУ, надавши всі установчі документи та документи на право власності, з проханням забезпечити дотримання правопорядку та законності біля будівлі Свято-Миколаївського храму під час заходів, які будуть проводитися їхньою громадою”, – зазначається у Telegram-каналі тероборони Попільнянської громади.

Однак, коли представники релігійних груп ПЦУ прийшли на територію свого храму, представники Московського патріархату та їхні священики закрилися всередині храму, не пропускаючи релігійні групи, які є законними власниками храму.

“Хочемо нагадати, що на зборах 29 травня священник Московського патріархату Петро Лис пообіцяв релігійній громаді, якщо будуть всі оформленні юридичні документи, то він не буде чинити супротив щодо користування майном релігійної громади. Чого сьогодні, на жаль, не сталося. Попри численні провокації з боку прихильників Московського патріархату із залученням різного роду московських технологій гібридної війни, завдяки професійним діям представників органів правопорядку та інших силових структур, будь-яких сутичок вдалося уникнути. Після довгих перемовин та для того, щоб уникнути картинки для Кремля, будівлі Свято-Миколаївського храму та недільної школи були опечатані до моменту можливого оскарження московитами рішення релігійної громади”, – зазначають у теробороні.

Там також наголосили, що релігійна громада Православної Церкви України має всі установчі документи та витяги про право власності на землю та будівлі.

“Перешкоджання, які чинять представники Московського патріархату, є незаконні та їм буде дана обґрунтована правова оцінка”, – додали тероборонівці.

У свою чергу прес-служба Житомирської єпархії УПЦ МП заявила про “спробу пограбування” храму. Згідно з відео, оприлюдненим Московським патріархатом, їхні парафіяни, переважно літні жінки, почали нападати на озброєних правоохоронців.