“У реанімаціях місць немає, люди вмирають удома” – лікар про сплеск Covid-19 в Україні

0
96

Реанімації в українських лікарнях переповнені людьми з ковідною хворобою, і великій кількості пацієнтів вимушені відмовляти у цій допомозі. Навіть пацієнти в важкому стані повертаються додому, де зачасту просто йдуть з життя.

Як поділився лікар-епідеміолог, засновник NEGIC, голова ГО “Інфекційний контроль в Україні” Андрій Александрін, офіційна статистика про кількість заражених ковідом українців далека від реальності. Через ситуацію, що склалася, система охорони здоров’я просто не в змозі врахувати всі випадки інфікування і смерті від хвороби коронавірусом,

“На сьогодні у багатьох містах України реанімації переповнені. Це означає, що люди йдуть із життя удома, вони не потрапляють в офіційну статистику”, – заявив лікар.

Він зауважив, що після закінчення кожного кварталу в державній статистиці додається кілька тисяч летальних випадків, які нікуди не віднесені. Їм дають позначки як смерть від пневмонії або невідомих захворювань.

“Ще з осені 2020 року, кожен квартал ми прослідковуємо значне підвищення показників саме цих нікуди не віднесених смертей”, – заявив Александрін.

Говорячи про темпи щеплення, імунолог назвав їх досить низькими та сказав, що зараз охоплено тільки 18% груп ризику.

“Саме вони дають нам найбільшу госпіталізацію та смертність”, – наголосив експерт.

Він вважає, що надалі ситуація погіршуватиметься та радить всі сили сфери охорони здоров’я спрямувати на вакцинопрофілактику, насамперед груп ризику.