“У симптомах – нічого страшного”- Історія хвopoї та пoмepлого з Прикарпаття

0
760
"У симптомах - нічого страшного"- Історія хвopoї та пoмepлого з Прикарпаття. фото: Facebook

Родина з села Вовчківці на Прикарпатті вже тиждень не може забрати з Коломиї тіло помepлого від коронавірусу батька. Мати з підтвердженим діагнозом COVID-19 знаходиться на апараті штучної вентиляції легень в Івано-Франківській обласній інфекційній лікарні. Брат із сім’єю перебуває в лікарні з 28-го березня, результатів їхніх тестів на COVID-19 досі немає.

Суспільне публікує історію цієї родини та історію про те, наскільки прикарпатські медики готові лікувати та й взагалі нести відповідальність за здоров’я громадян.

МАТИ ХВОРА, БАТЬКО ПОМЕР

У соціальній мережі Facebook Дмитро Соболь 3 квітня опублікував допис, в якому йдеться про його хворих на коронавірус батьків, та про те, що зробили лікарі, аби врятувати їхнє життя.

Зокрема, він повідомив, що 27-го березня помер батько, а половина сім’ї знаходиться у різних лікарнях Західної України.

20-го березня діти дізналися від батьків, що у матері температура 38 і сильний кашель. У батька – понад 37 вже п’ятий день. Напередодні вони контактували з людьми із села Вовчківці, які повернулися з Італії і перебувають на самоізоляції.

“Сімейна лікарка проконсультувала батьків телефоном, запевнила, що у їхніх симптомах немає нічого страшного і порекомендувала пити чай і багато води. Прийняти їх вона не може, оскільки сама хворіє вдома. У госпіталізації хворих, на її думку, не було необхідності, оскільки симптоми незначні”, – зазначив Дмитро Соболь.

Тоді діти зателефонували на 103, але їм знову ж таки порадили звернутися до сімейного лікаря. Батьки проконсультувалися в знайомих і поїхали в інфекційну лікарню. Медик їх послухав, сказав, що в матері сильні хрипи, прописав антибіотики і зауважив, що в лікарню лягати необов’язково – можна приймати ліки вдома. Батькові повідомив, що він здоровий. Додаткових обстежень не проводилося: ні аналізів, ні рентгену.

Діти телефонували на всі гарячі лінії НСЗУ, МОЗу, “Covid-19 в Івано-Франківській області”, проте там рекомендували звертатися до сімейного лікаря. На зауваження, що докторка хвора і не може оглянути батьків, сказали, що інших інструкцій у них нема – лише звертатися до сімейного лікаря. До слова, під час розмови діти зазначали, що батьки контактували з потенційно інфікованою сім’єю, члени якої приїхали з Італії.
Врешті матір госпіталізували в Коломийську районну інфекційну лікарню.
24-го березня від батька діти дізналися, що сім’ю, члени якої приїхали з Італії, ушпиталили в Івано-Франківську лікарню з підозрою на коронавірус, і повідомили про це медика, який лікував їхню матір.
На той час стан батька погіршувався – температура піднімалася, але не перетинала позначку 38. Сімейна лікарка знову ж таки порадила пити чай і багато води.
Через п’ять днів стан матері, яка знаходилася в лікарні, не покращився. Їй зробили експрес-тест і ПРЛ. Швидке тестування показало від’ємний результат.
“27 березня задзвонив дзвінок щодо дезінфекції будинку. Ми зателефонували до батька і дізналися, що він в лікарні в Коломиї і його забирають в Івано-Франківськ. Йому важко було говорити, і сказав що перетелефонує. Лікарі з Коломиї повідомили про важкий стан батька. Через годину ми дізналися, що він помер в автомобілі швидкої, не доїхавши до медзакладу в Івано-Франківську”, – написав Дмитро Соболь.

Увечері цього ж дня коломийські лікарі повідомили, що ПРЛ-тест матері не зробили. Це тестування і ще один експрес-тест провели 28-го березня. Увечері ПРЛ-тест показав позитивний результат. Матір забрали в Івано-Франківську обласну інфекційну лікарню.

ЩО КАЖУТЬ ЛІКАРІ

Наступного дня родичам померлого стало відомо, що Коломийська центральна районна лікарня передала Коломийській районній інфекційній лікарні апарат ШВЛ, але його до сих пір не розпакували і не навчили персонал, як ним користуватися.

Журналістам Суспільного повідомили, що хворого лише завезли на подвір’я Коломийської інфекційної лікарні на реанімобілі дорогою до Івано-Франківська. За словами головного лікаря Коломийської районної інфекційної лікарні Володимира Кифорука, цей пацієнт не потребував апарату штучної вентиляції легенів.

“В даного пацієнта не було потреби в апараті ШВЛ. В автомобілі було два балони кисню, я побачив їх, коли вийшов на подвір’я. Вони йому дали цей кисень. Апарат штучної вентиляції легень в нас є. Дала нам центральна районна лікарня, тижні два назад привезли. У нас не було кисневої станції. Вчора нам мали її привезти з Києва. Це дороговартісне обладнання, щоб поставити. Нам з Києва дають три апарати ШВЛ. Треба знайти лікарів-анестезіологів. Медсестра не може включити. У цього пацієнта не було потреби в апараті ШВЛ. Там був кисень масочний. Медики в реанімобілі йому дали цей кисень. Ми його дружину врятували”, – сказав лікар.

З достовірних джерел Суспільному стало відомо, що в Коломийській інфекційній лікарні дотепер не було реанімаційного відділення, тому змоги підключити апарат штучної вентиляції легень не було.

Батько помер 27-го березня біля 18:00. Лише через добу родичі змогли з’ясувати, де знаходиться його тіло. Вже тиждень вони не можуть забрати батька.

Журналістам Суспільного вдалося записати коментар Наталії Марусик, яка була сімейним лікарем родини з Вовчківців.
“Я розмовляти з вами не буду!” – сказала сімейна лікарка амбулаторії ЗПСМ села Белелуя/села Вовчківці Наталія Марусик.