Україна стане членом НАТО, це вже схвалено, – Стефанішина

0
45

Ольга Стефанішина, віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції сказала, що Україна точно буде членом НАТО. Це вже схвалено Єнсом Столтенбергом,генсеком і міжнародними партнерами країни.

Однакце довготривалий процес і може забрати ще немало років.

“До прикладу, Північна Македонія йшла в напрямку виконання тільки Плану дій щодо членства фактично 20 років. Тільки сьогодні ми розпочинаємо дискурс стосовно отримання ПДЧ – це робота, яка тягтиметься декілька років”, – сказала Стефанішина.

В той же час вона наголосила, що паралельно з цим Україна робить великий вклад у колективну безпеку, бере участь фактично у всіх доступних навчаннях Альянсу, підвищує взаємосумісність українських військових підрозділів із натівськими, залучає до формування стратегії НАТО щодо чорноморської безпеки.

“Тому сам процес євроатлантичної інтеграції уже проходить, він не зворотний. Політичне рішення буде затверджено. Я переконана, що це станеться найближчим часом, хоча не все залежить від України. Але схвалення, що ми будемо членами НАТО, вже є. Важливо, що ми зараз починаємо цю роботу, політичні перемовини”, – заявилаСтефанішина.