Україна заявила про знищення 50 російських складів з боєприпасами

0
374

Після отримання українською армією американських ракетних систем залпового вогню HIMARS українські бійці ліквідували 50 ворожих складів боєприпасів.

Про це повідомляє Reuters із посиланням на міністра оборони України Олексія Резнікова.

За словами Резнікова, атака на склад порушив матеріально-технічний ланцюг російських військ, позбавивши їх можливості вести активні бойові дії.

Він запевнив, що розрахунки західних партнерів збігаються з даними української влади: знищено “50 одиниць зберігання боєприпасів” російської армії.

Україна отримала 12 HIMARS і кілька РСЗВ M270. У новому пакеті військової допомоги Сполучені Штати оголосили про поставку ще чотирьох HIMARS і пообіцяли в майбутньому збільшити загальну кількість цих одиниць до 25-30.

Міністр оборони зазначив, що ефективне використання західного обладнання підвищило довіру партнерів Києва. В результаті збройні сили отримали більше військової допомоги.

Українська влада впевнена, що удари по командних пунктах і складах боєприпасів знизили боєздатність російських військ в Херсонській області, що дало можливість Збройним силам України почати просування в цьому напрямку.

Радник голови Херсонської військової адміністрації Сергій Хлань заявив, що минулого тижня українські сили провели «дуже успішну стратегічну операцію, оскільки були підбиті мости, які допомагали постачати боєприпаси та техніку до мережі противника».

«Це був поворотний момент у нашій боротьбі за Херсон», – сказав він.

Хлань сказав, що операція пройшла успішно завдяки координації руху опору на окупованих територіях з нашими силами.

«Це дуже точні влучання по складах боєприпасів, знищення командних пунктів та особового складу, радіолокаційних систем і вчора було знищено цілу купу комплексів С-300, які обстрілювали Миколаїв», – сказав Хлань.

Дві ворожі контратаки в Херсоні закінчилися невдачею, повідомило українське оперативне командування «Південь» у понеділок.

Збройні сили рф відступили із втратами.

Українські бойові літаки та вертольоти завдали кількох ударів по Бериславському району Херсона. Як стверджують в Генштабі, було знищено кілька танків та гаубиць, а також командний пункт 785-го загону Національної гвардії росії та два склади з боєприпасами.