Україна закуповує ліки від коронавірусу, які не рекомендує ВООЗ: що за цим стоїть

0
620
коронавірус

В Україні базова вартість лікування одного хворого на коронавірус коштує 38 тисяч гривень, причому ця сума не покриває реанімацію і грошей в бюджеті вже зовсім скоро не буде. В такій ситуації влада повинна спрямувати на охорону здоров’я більше коштів і припинити витрачати гроші за іншими напрямками.

Про це розповіла заступниця міністра охорони здоров’я у 2014-2015 роках Наталя Лісневська, пише Апостроф

За словами екс-чиновниці, вже зараз треба направити на медицину більше коштів.

“В цій ситуації, у якій ми знаходимося, варто припинити ремонтувати дороги, а вже зараз потрібно витягати гроші з інших галузей”, – заявила Лісневська.

Також екс-заступниця міністра пояснила, чому в Україні при тяжкому чи критичному перебігу коронавірусу використовують препарат “Ремдесивір”, який не рекомендує використовувати ВООЗ.

“Зараз весь світ шукає, що допомагає від ковіду, а що ні. Трохи раніше, десь півроку тому, багато країн ним користувалися. Зараз фармацевти винаходять нові ліки, вакцини, а лікарі шукають в тому, що є… Недаремно ще навесні Верховна Рада припустила використання ліків, які не зазначені в протоколі, аби лікар міг знайти спосіб лікування. Конкретного і чіткого способу лікування тоді не існувало”, – пояснила експерт.

Як говорить Лісневська, придбаного “Ремдесивіру” все одно не вистачає для потреб лікарень.

“МОЗ закупило 28 200 одиниць препарату. А в нас 14 тисяч хворих на день, не всі вони важкі. Якщо ми ці 28 тисяч одиниць розвеземо у 24 регіони, то в нас по тисячі з лишком одиниць препарату буде на регіон. Хіба це буде багато? Якщо по всіх лікарнях розвести, це буде 100 одиниць на лікарню. Ці препарати фактично розчиняються у регіонах. Тому коли ми бачимо цифру, треба хоча б приблизно порахувати. Це не буде багато”, – додала медик.