Українці скаржаться на газ, який не гріє: перевірка коштуватиме сім’ї 10 тис. грн

0
81

Українці жаліються на погану якість газу, але щоб довести порушення стандартів, потрібно віддати 10 тис. грн. Повернуть їх тільки у тому випадку, якщо лабораторія підтвердить, що клієнт правий.

За правилами, споживачі самі можуть виступати ініціаторами на перевірку блакитного палива. Для цього необхідно звернутися до облгазу та запросити приїзд комісії. Вони виконають забір зразка газу, а тоді передадуть його до лабораторії.

Віддати за це потрібно буде 10 тис. грн, розповідає голова Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко. Облгаз відшкодує кошти тільки тоді, якщо в лабораторних умовах вдасться довести, що газ справді не відповідає стандартам калорійності.

“Звісно можна запросити комісію, але це вартуватиме близько 10 тис. грн. У багатьох людей, по-перше, немає таких грошей, щоб витрачати їх на перевірку. По-друге, у багатоквартирному будинку людина споживає на місяць газу менш ніж на 100 грн. (якщо встановлено лічильник. – Ред.).Суми взагалі не порівнювані. Ті, кому дійсно може бути потрібна перевірка це, до наприкладу, жителі сільської місцевості, але звідки у них на це гроші?” – розповідає фахівець.

Попенко чимало років крутиться в комунальній сфері, але, він розповів, що ще не чув про випадки, коли споживачам результативно вдавалося пройти таку процедуру та отримати відшкодування. Механізм є, але на практиці він не використовується.