Українці знайшли спосіб, як не платити за комуналку: через зіпсовані лічильники розраховуються сусіди

0
580

В Україні через зростання тарифів на комунальні послуги зріс попит на “особливі” лічильники та магніти для них. За 2-3 тис. грн можна купити прилад обліку, який скоротить обсяг споживання в рази, а за 100-400 грн магніт, який зупинить стрілку лічильника.

Чиновники кажуть: правила потрібно змінювати, а довести порушення занадто складно. Правда, якщо це все-таки вдасться, розмір штрафу може досягти 100 тис. грн. І скасувати його можна буде тільки після тривалої судової процедури.

За українців з лічильниками платять сусідиЗа користувачів комунальних послуг, які за допомогою махінацій не платять за комуналку, доводиться платити всім. В “абонплаті” на газ заклали “втрати” в розмірі до 40%. У деяких будинках різниця між показниками загального приладу обліку та квартирних становить до 50%. Всю “пропажу” все одно доводиться оплачувати кінцевому споживачу через підвищення тарифів.

Крім того, вже ухвалено новий закон, за яким враховувати будуть показники саме будинкового лічильника, а не квартирних. У такому разі, наприклад, якщо у всіх мешканців будинку стоять лічильники на воду, але в одній квартирі за допомогою магнітів спотворюють показання, різницю розділять на всі квартири. Тобто за того, хто недоплачує, свої гроші віддадуть усі сусіди.

Продавці “особливих” лічильників навіть не ховаються. Як розповіла членкиня Національної комісії з питань енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) Ольга Бабій, їх “у комплекті з магнітом” продають навіть на ринках.

Крім того, працюють цілі сайти, які не тільки пропонуть заборонену послугу, а й відкрито рекламуються через Google.