Українців чекають зміни щодо тарифів на газ

0
39

7 квітня український уряд ухвалив рішення про введення нових правил на газ і зміну річних тарифів. Як наслідок, всі постачальники газу протягом кількох тижнів мають в обов’язковому порядку оприлюднити свої пропозиції на цілий рік.

Про це йдеться в порядку Національної комісії у сферах енергетики і комунальних послуг ( НКРЕКП). Вона підтримала відповідне рішення. “Ухвалення проєкту постанови дозволить побутовим споживачам отримувати газ протягом року за фіксованою ціною, яка діятиме в період із 1 травня поточного року до 31 квітня наступного року”, – пишеться у постанові.

Як зміниться ціна?

Тетяна Бойко, координаторка житлових програм, поділилася, тим що таке рішення може принести шкоду українцям. Зачасу здешевлення газу відбувається на ринку вже ближче до літа. Якщо дати можливість постачальникам опублікувати річну пропозицію не у квітні, а після “низького” сезону, то ціна може бути значно нижчою.

“Опора” разом з Асоціацією енергоефективних міст розмістили заяву, в якій закликали переглянути проєкт постанови. “Незважаючи на очевидну зручність для споживача, яка складається в прогнозованості витрат на послугу, це рішення може призвести до підвищення кінцевої ціни та спотворення конкуренції на ринку”, – впевнені експерти.

Нові правила:

25 квітня всі постачальники газу оприлюднять українцям нові тарифи на газ;

тарифи триматимуться дійсними протягом року;

українці зможуть вибрати найзручніший для них тариф і укласти з постачальником контракт на рік;

контракт можна в будь-який момент скасувати: перейти на місячні або інші тарифи;

оплачувати потрібно буде рівними частинами за весь обсяг газу, який ви плануєте використовувати за рік, або ж за той обсяг блакитного палива, який використовуєте.

“Усі постачальники природного газу, які хотітимуть здійснювати поставки побутовим споживачам, будуть зобов’язані до 25 квітня повідомити їм ціну на природний газ, яка залишатиметься сталою протягом року, і опублікувати її на своїх сайтах”, – говориться в документі.