Уряд зобов’язали попереджати українців про посилення карантинних заходів

0
37

У парламентській газеті «Голос України» опублікували постанову Верховної Ради, якою Кабмін зобов’язують попереджати громадян про посилення карантину.

Про це йдеться на сторінці Верховної Ради у Facebook, – пише Львівський портал.

Так, постанову Верховної Ради України №1004-IX «Про своєчасне інформування громадян у разі посилення протиепідемічних заходів з метою належної підготовки до такого посилення» оприлюднили у «Голосі України» 24 листопада. Вона набуває чинності з дня, наступного за днем її публікування, тобто з 25 листопада.

Документ передбачає, що посилення карантину в Україні загалом чи на території окремого регіону уряд обов’язково має оприлюднити відповідне рішення не пізніше ніж за 7 календарних днів.

Постанова уточняє, про які саме карантинні заборони уряд має попереджати українців заздалегідь:

  • заборона регулярних та нерегулярних перевезень пасажирів автомобільним, залізничним транспортом, міським електротранспортом, метрополітеном у міському сполученні;
  • заборона відвідування закладів освіти здобувачами освіти;
  • заборона приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері культури;
  • заборона приймання відвідувачів у кінотеатрах;
  • заборона приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері громадського харчування (барів, ресторанів, кафе тощо);
  • заборона приймання відвідувачів у торговельно-розважальних центрах;
  • заборона приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері торговельного й побутового обслуговування населення;
  • заборона покидати місця свого проживання.

«Крім того, уряд має не пізніше ніж за сім календарних днів до початку дії двох і більше зазначених заходів внести до парламенту законопроєкт щодо надання державної підтримки й пільг населенню та суб’єктам господарювання, які зазнають негативних наслідків у зв’язку з посиленням протиепідемічних заходів», – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, з 14 по 30 листопада в Україні ще діє карантин вихідного дня. Втім прем’єр-міністр Денис Шмигаль вже заявив: якщо такі обмеження не спрацюють, українцям варто чекати повного локдауну.