В Україні вперше призначили жінку на посаду командувача ЗСУ (фото)

0
103

Полковниця медичної служби Тетяна Остащенко очолила Командування Медсил ЗСУ України. Вона стала першою жінкою, яка обійняла таку високу посаду в українській армії.

Як повідомили в Міноборони, наказ про її призначення підписано міністром оборони Андрієм Тараном. Підтримку такому рішенню висловив верховний головнокомандувач, президент України Володимир Зеленський, – пише Оbozrevatel.

“Рухаємося до побудови Збройних сил нового зразка. Виходячи із завдань з реформування армії відповідно до принципів і підходів НАТО, жінки отримали можливість проходити військову службу на рівних засадах із чоловіками”, – зазначив Таран.

Таран інформував, що в Остащенко є великий досвід організації медичного забезпечення в армії. Також вона проходила військову службу головним інспектором Головної інспекції Міноборони.

Говорячи про її завдання на новій посаді, міністр повідомив, що від неї чекають наведення порядку в медичній службі, удосконалення процесів медичного забезпечення армії, створення сприятливих умов для розвитку галузі відповідно до стандартів НАТО, а також зменшення корупційних ризиків.

Міністр підкреслив, що зараз майже чверть загальної чисельності Збройних сил – це жінки, і їхня роль у розвитку війська зростає.

Відомо, що в 2018 році в Україні було ухвалено закон про рівні права чоловіків і жінок у ЗСУ. Тоді ж на параді з нагоди Дня Незалежності України вперше в ньому брали участь жінки-військові