В Україні злетів попит на одну зі спеціальностей без вищої освіти: платять до 30 тис. грн

0
117

В Україні аналітики ринку праці виявили зростання кількості вакансій для кухарів. Всього за тиждень на одному з ресурсів відкрилося більш ніж 800 пропозицій для них. Зарплата при цьому досягає 30 тис. грн.

Про це розповіла Олена Кірільєвніна, керівниця відділу з роботи з партнерами Jooble. Вимоги, які у своїх вакансіях роботодавці прописують найчастіше, крім стандартних знань рецептур і технологій приготування страв, – дотримання чистоти і порядку на кухні, пунктуальність, досвід роботи кухарем від 2 років.

Важливими аспектами у влаштуванні на роботу також є знання калькуляції, вимог до якості, термінів і умов зберігання продуктів харчування. “Зарплата в такій професії залежить від регіону, графіка роботи і виконуваних видів робіт. Загалом заробітна плата у кухарів по Україні варіюється від 10 000 до 30 000 грн”, – розповідає експертка.

Найбільше відкрито вакансій в Києві, Харкові, Одесі. Найчастіше претендентам пропонують позмінний графік роботи: 2/2, 3/3 з 10:00 до 22:00. У різних вакансіях може вимагатися різний додатковий досвід – наприклад, технолога, кухаря-універсала, кухаря певної національної кухні або кондитера.

Найбільш активно роботодавці шукають професіоналів перед початком літнього сезону – в травні і червні, проте зростання кількості вакансій спостерігається і зараз.

Відзначимо, в Україні середня зарплата до кінця 2021 року може досягти рекордних 16 тис. грн. Традиційно швидше за інших ростуть оклади в аграрній сфері, IT і страхуванні. При цьому аналітики ринку праці скаржаться: у роботодавців є величезний запит на представників робочих спеціальностей і їхню працю готові гідно оплачувати.

Але все одно українці вибирають вищу освіту. Як результат – кожен другий безробітний у країні має диплом вишу.