Водії зможуть отримувати гроші за фіксацію порушень іншими учасниками руху

0
205

У Міністерстві внутрішніх справ працюють над новим проєктом закону, який дозволить самотужки фіксувати порушення ПДР інших водіїв. За відправлення фіксації правопорушення у міністерстві хочуть впровадити винагороду.

Про це заявив Антон Геращенко, заступник міністра внутрішніх справ .

“Ми дослідили світову практику, коли кожен телефон у машині, якщо його правильно встановити, може зафіксувати порушення ПДР. Водію потрібно лише клацнути на екран і поліція отримає всю інформацію про порушення. Якщо нам вийде впровадити всі проєкти, які є у наших планах, то в результаті безпека на дорогах буде як у Швеції”, – розповів політик

Геращенко зауважив, що водіям, які мають бажання допомогти правоохоронцям в усуненні правопорушень, потрібно зарєєструватися у додатку “Дія”, з допомогою смартфону вони матимуть змогу фіксувати порушення ПДР, скоєні іншими учасниками дорожнього руху, та надсилати їх співробітникам поліції для оформлення протоколів.

Він розповів, що передбачається, що водії, які будуть сприяти поліції у фіксуванні порушеннь, отримуватимуть 10% від суми штрафу, який повинен буде сплатити порушник.

Також, подібного характеру фіксації порушень правил дорожнього руху можуть бути використані як доказ правопорушення у судах.