Зеленський підписав нові санкції – хто поповнив список

0
234

Президент Володимир Зеленський підписав указ про запровадження санкцій стосовно 55 банків і фінансових компаній Росії, так званих банків ОРДЛО та фінустанов в окупованому Криму. Про це повідомляє сайт президента.

“Надати чинності рішенню Ради національної безпеки і оборони України від 18 червня 2021 року” Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)”, – йдеться в указі президента.

У список санкційних банків, зокрема, входять російські “Сбербанк Росії”, “Московський обласний банк”, “Індустріальний ощадний банк”, банк “Сприяння громадським ініціативам”, “Газпром Банк”. Також кілька банків на території ОРДЛО.

З пропозицією запровадити санкції відносно трьох фізичних осіб РФ на засіданні РНБО виступив Національний банк України. У додаток до рішення включені три людини: двоє росіян і один уродженець Сімферополя. Росіяни – Олександр Анненков і Лідія Анненкова – є засновниками акціонерного товариства “Севастопольський морський банк”. Уродженець Сімферополя – Роман Святий – судовий пристав-виконавець так званого управління федеральної служби судових виконавців в окупованому Криму.

Відносно них санкції запроваджені на три роки, в тому числі: блокування активів, заборона на участь в приватизації та оренди державного майна, відмова в наданні та скасування віз резидентам іноземних країн, включаючи інші заборони на в’їзд в Україну.