ЗСУ просунулись на Запорізькому напрямку: мапа боїв від ISW

0
105

Аналітики кажуть, що у ЗСУ є певні успіхи.

Збройні сили України проснунулися на Запорізькому напрямку і, ймовірно, в деяких місцях прорвали першу лінію оборони росіян.

Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW), – пише ТСН

4 червня російські війська здійснили невдалу розвідку на північний схід від Харкова. Український Генштаб повідомив, що російська диверсійно-розвідувальна група здійснила невдалу спробу прорвати українську оборону біля Зеленого (34 км на північний схід від Харкова).

Українські військові повідомили, що російські війська намагаються відновити ініціативу на лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна та підсилюють свої війська вздовж лінії фронту Луганськ-Харків.

Командувач Східного угруповання військ ЗСУ генерал-полковник Олександр Сирський повідомив, що російські війська намагаються відновити наступальні дії поблизу Масютівки (13 км на північний схід від Куп’янська), Новоселівського та Куземівки (16 км на північний захід від Сватового), Макіївки (23 км на північний захід від Кремінної), Білогорівки ( 13 км на південь від Кремінної), та Спірного (27 км на південь від Кремінної).

Сирський додав, що російські війська підсилюють свої позиції десантно-штурмовими підрозділами “Шторм Z”, які укомплектовані засудженими. Український Генштаб повідомив, що російські війська розгорнули групу з 500 засуджених для посилення невстановленого підрозділу, який діє в Харківській області, і майже 100 з них українські війська поранили артилерійським вогнем.

Українські та російські сили стверджували, що 4 червня досягли обмежених територіальних здобутків на лінії Куп’янськ-Сватове. Сирський заявив, що українські сили успішно просунулися на 400 метрів у невизначеному районі на сватівському напрямку та звільнили значну ділянку Іванівського лісу.

Російські джерела стверджували, що російські війська перетнули річку Оскіл і захопили Новомлинськ (21 км на північний схід від Куп’янська), але відзначили відсутність фото- чи відеодоказів цього стверджуваного просування.

У Генштабі України повідомили, що українські війська відбили російські атаки на Новоселівське, а Міноборони Росії стверджує, що російські війська відбили українські диверсійно-розвідувальні групи поблизу Берестового (20 км на північний захід від Сватового), Андріївки (14 км на захід від Сватового), та Новоселівського.

4 червня російські війська продовжили наступ на південь від Кремінної. Український Генштаб повідомив, що російські війська безуспішно атакували Білогорівку та Спірне. Російський агрегатор новин стверджував, що російські та українські сили вступили в бій на трасі Р-66 поблизу Кремінної.